• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна та Екваторіальна Гвінея домовилися відновити двосторонню співпрацю
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 24 липня 2023 року о 22:25

  23-24 липня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив перший в історії двосторонніх відносин візит до Екваторіальної Гвінеї, відвідавши міста Малабо та Джібло.

  Дмитро Кулеба був прийнятий Президентом Теодором Обіангом Нгуемою Мбасого, провів переговори з Міністром закордонних справ, міжнародного співробітництва та у справах діаспори Сімеоном Есоно Ангуе, зустрівся з головами верхньої та нижньої палат парламенту Гауденсіо Мохабою Месою та Главою Сенату Парламенту Терезою Ефуа Асангоно.

  Глава української дипломатії та керівництво Екваторіальної Гвінеї обговорили вихід рф із Чорноморської зернової ініціативи та його наслідки для продовольчої безпеки в Африці. Екватогвінейські співрозмовники наголосили на важливості продовження експорту українського збіжжя до країн Африки.

  «Вихід Москви із зернової угоди суттєво загострив глобальну продовольчу кризу, наслідки якої вже зараз відчуваються в Африці через підвищення цін на продовольство. росія не лише в односторонньому порядку відкликала гарантії функціонування зернового коридору, але й обстрілює портову інфраструктуру та зернові елеватори. Це спроба усунути конкурента з ринку та заробити на спекулятивних цінах. Внаслідок такої політики кремля африканські країни змушені платити в рази більше за продовольство. Спільними зусиллями ми маємо покласти край російському шантажу», — наголосив Дмитро Кулеба.

  Міністр поінформував про зусилля України задля збереження експорту зернових із українських портів. Він подякував Екваторіальній Гвінеї за готовність долучитися до спільних дій, аби не дати росії підірвати продовольчу безпеку в Африці та в інших регіонах.

  Під час зустрічей Дмитро Кулеба приділив окрему увагу Формулі миру Президента Володимира Зеленського як шляху до відновлення справедливого та довготривалого миру в Україні.

  Зі свого боку, Президент Теодоро Обіанг Нгема Мбасого висловив підтримку суверенітету та територіальній цілісності України, а також якнайшвидшого завершення російської агресії згідно з принципами Статуту ООН. Він підтримав зусилля України з активізації відносин з Африканським Союзом.

  Серед інших важливих тем, посадовці України та Екваторіальної Гвінеї обговорили розвиток політичного діалогу, взаємодію в ООН та інших міжнародних організаціях, збільшення товарообігу, цифровізацію на основі українських технологій, обмін досвідом у галузі сільського господарства, співпрацю в сфері фармацевтики, підготовку екватогвінейських кадрів.

  На початку 2000-х українсько-екватогвінейські відносини активно розвивалися. Україна збудувала для Екваторіальної Гвінеї фрегат, корвет та два патрульні катери. До окупації Криму в Академії військово-морських сил імені Павла Нахімова навчалися 50 екватогвінейських кадетів. Українські інженери нині будують найбільшу в країні гідроелектростанцію «Сендже». Тисячі студентів із Екваторіальної Гвінеї здобули вищу освіту в Україні.

  Візит Мністра активізував двосторонній діалог з Екваторіальною Гвінеєю. Це ще один важливий крок на шляху втілення Африканської стратегії, метою якої є створення нових можливостей для української держави, бізнесу та громадян.