• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна розраховує, що ЄС у найкоротший термін збільшить постачання артилерійських снарядів
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 06 лютого 2024 року о 14:09

  Українські солдати на передовій чекають рішень щодо збільшення та пришвидшення постачання ЄС артилерійських снарядів і будуть вдячні кожній європейській країні, яка посприяє тому, щоб якомога більше снарядів у найкоротший термін потрапили до України. Про це йшлося на переговорах у Києві міністрів закордонних справ України Дмитра Кулеби та Португалії Жуау Гомеша Кравійньйо.

  “Сьогодні ми провели змістовні переговори з широкого кола питань. Португалія – це один з партнерів, якому не треба доводити, що досягнення стійкого миру потребує переконливої перемоги України на полі бою. Ми вдячні Лісабону за військову допомогу, зокрема участь в авіаційній і танковій коаліціях, передачу броньованої військової і медичної техніки, зброї та боєприпасів”, - заявив Міністр Дмитро Кулеба на підсумковій прес-конференції.

  Глава МЗС зазначив, що допоки триває війна, Україна потребуватиме нарощування обсягів допомоги та забезпечення регулярності поставок. Тому сьогодні сторони обговорили подальшу військову допомогу Україні як на двосторонній основі, так і через механізми ЄС.

  “Зокрема ми проговорили шляхи, яким чином Європейський Союз може збільшити постачання артилерійських снарядів до України в необхідній кількості. Є конкретне розуміння, що і як потрібно робити. Ми вітаємо активну позицію Євросоюзу в пошуку цих рішень і маємо щиру надію, що вони увінчаються успіхом. Одразу можу сказати, що українські солдати на передовій чекають на це рішення і будуть вдячні кожній європейській країні, яка посприяє тому, щоб якнайбільше артилерійських снарядів у найкоротший термін потрапили до України”, - наголосив Дмитро Кулеба.

  За словами Міністра, Україна та Португалія знаходяться на двох флангах Європи, але португальска підтримка у багатьох сенсах взірцева. Лісабон залучений до реалізації буквально всіх міжнародних ініціатив України з протидії російській агресії: “Я вдячний особисто Жуау за його тверду позицію з підтримки нашої держави”.

  Сторони також домовилися продовжити тісну співпрацю з реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського, зокрема залучення до неї нових учасників з Африки та Латинської Америки. Дмитро Кулеба висловив вдячність Португалії за практичний внесок у другий пункт Формули миру "Продовольча безпека" та виділення 5 млн євро на ініціативу "Зерно з України".

  Однією з ключових тем переговорів стало використання заморожених російських активів для підтримки України.

  “Ми розуміємо хід дискусій всередині ЄС, на рівні Групи семи. Дякуємо Португалії за конструктивну позицію в цьому питанні. Розраховуємо, що рішення буде ухвалене і щодо податку на прибуток, і самих прибутків, і російських активів як таких. Росія має заплатити за завдану шкоду. Це правомірно та справедливо”, - зазначив глава МЗС.

  Сторони окремо обговорили шлях України до ЄС і НАТО. Україна вдячна Португалії за підтримку історичного рішення Європейської Ради розпочати переговори про вступ з Україною та рішення про виділення 50 мільярдів євро фінансової підтримки.

  “Ми також проговорили кроки щодо схвалення переговорної рамки та скликання першої міжурядової конференції з проведення переговорів між Україною та ЄС. Є чітке розуміння графіку та кроків до ухвалення цих рішень. Будемо щодня і щотижня просуватися вперед”, - зауважив Міністр.

  Міністр підсумував, що за останні два роки відносини України та Португалії вийшли на рівень надійного та змістовного партнерства, а сторони будуть й надалі підтримувати регулярні контакти на всіх рівнях, адже це в інтересах України, Португалії та всієї Європи.