• In English
 • Дмитро Кулеба – союзникам: Системи Patriot і SAMP/T потрібні вже сьогодні задля порятунку життя людей і нашої економіки
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 18 квітня 2024 року о 12:25

  У четвер, 18 квітня, в ході офіційного візиту до Італії та перед зустріччю глав МЗС країн “Групи семи”, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив на необхідності якнайшвидшого постачання додаткових систем ППО, зокрема Patriot та SAMP/T для захисту українців від російського терору. Про це він заявив в інтервʼю італійському телеканалу TG1.

  Глава МЗС України зазначив, що приїхав на міністерську зустріч для переговорів у розвиток контактів Президента України Володимира Зеленського та із закликом до країн, які підтримують Україну від початку повномасштабного вторгнення рф.

  “Послання просте: світ не може просто спостерігати, як українців убивають російські ракети та дрони. Україні терміново необхідні додаткові системи ППО Patriot та SAMP/T для захисту від російського терору”, — наголосив він.

  Міністр уточнив, що саме ці системи ППО є пріоритетними, оскільки лише вони здатні збивати російські балістичні ракети.

  “Група семи” — це ті країни, які мають можливість без зволікань надати Україні більше систем протиповітряної оборони, і ми докладаємо максимум зусиль, щоб рішення були ухвалені якнайшвидше”, — зазначив Міністр.

  У цьому контексті глава МЗС навів приклад Німеччини, яка вже вирішила надати додаткову батарею Patriot, та закликав інші країни наслідувати її приклад.

  “Ми бачили з початку повномасштабного вторгнення рф, що країни “Групи семи” здатні ухвалювати дійсно потужні та екстраординарні рішення. Ми глибоко вдячні їм за те, що вони вже зробили для нас. Але чим довше триває війна, тим більше потрібно сміливих рішень. Я переконаний, що “Група семи” здатна ухвалювати їх”, — зазначив Міністр.