• In English
 • Дмитро Кулеба: ПРООН допоможе Україні із страхуванням воєнних ризиків, розмінуванням, відновленням енергетичної інфраструктури та підтримкою малого і середнього бізнесу
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 18 липня 2023 року о 21:02

  Під час візиту до Нью-Йорка Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та адміністратор Програми розвитку ООН Ахім Штайнер підписали Меморандум про співробітництво між МЗС України та ПРООН.

  Меморандум передбачає залучення додаткової допомоги Програми розвитку ООН до повоєнного відновлення України в рамках пріоритетів українського уряду, зокрема в сферах страхування воєнних ризиків, розмінування, відновлення енергетичної інфраструктури та підтримки малого і середнього бізнесу.

  «Уряд України активно заручається підтримкою іноземних партнерів для повоєнної відбудови. Програма розвитку ООН — це потужна проектна агенція із загальним бюджетом в 6,7 млрд дол. США. Меморандум, який ми підписали сьогодні, надасть можливість збільшити обсяги її підтримки, зокрема дозволить залучати її експертизу та можливості задля вирішення першочергових завдань відновлення України: страхування ризиків, пов’язаних із війною, розмінування територій, відновлення постраждалої енергетичної інфраструктури та підтримки малого і середнього бізнесу», — зазначив Дмитро Кулеба.

  Міністр додав, що МЗС України та ПРООН також працюватимуть в рамках пріоритетів українського Уряду над забезпеченням сталого економічного зростання, підвищення стійкості структур урядування та соціальної згуртованості в українському суспільстві, аби ефективніше долати наслідки збройної агресії Росії проти України.

  Меморандум також передбачає залучення експертів для втілення програми підтримки МЗС в сферах кризових комунікацій та протидії дезінформації, а також цифровізації консульських послуг для громадян.