• In English
 • Дмитро Кулеба: Перемога України має вирішальне значення задля відновлення безпеки в регіоні ГУАМ
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 12 грудня 2023 року о 12:09

  12 грудня в Брюсселі під головуванням Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби відбулося 41-е засідання Ради міністрів закордонних справ держав-членів Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ.

  У засіданні також взяли участь міністри закордонних справ Азербайджанської Республіки Джейхун Байрамов, Грузії Ілія Дарчіашвілі та Республіки Молдова Ніку Попеску, а також Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв.

  Під час засідання Дмитро Кулеба розповів своїм колегам про актуальну ситуацію на фронті російсько-української війни. Він також окреслив вплив російської агресії на регіон.

  «Агресія Росії проти України підриває безпекову ситуацію в регіоні ГУАМ. Перемога України має вирішальне значення задля відновлення безпеки і стабільності в наших країнах та розвитку міжрегіональних інфраструктурних і торговельних проектів», — наголосив Дмитро Кулеба.

  Дмитро Кулеба поінформував міністрів про просування Формули миру Президента Володимира Зеленського як єдиної можливої «дорожньої карти» відновлення справедливого та довготривалого миру в Україні.

  Глава МЗС України окремо наголосив на необхідності посилення координації позицій та взаємної підтримки держав-членів ГУАМ в рамках міжнародних організації, зокрема ООН.

  Український міністр окреслив основні підсумки головування України в ГУАМ у 2023 році та побажав успіхів його азербайджанському колезі у здійсненні цієї важливої місії наступного року.

  «Ми готові активно співпрацювати із азербайджанською стороною з усіх питань порядку денного ГУАМ задля відновлення стабільності та процвітання в регіоні», — відзначив Дмитро Кулеба.

  Міністри закордонних справ детально обговорили втілення проекту Транспортного коридору ГУАМ, зокрема за участі ЄС. Вони акцентували важливість взаємодії ГУАМ з країнами Центральної Азії та Китаєм. Вони також приділили окрему увагу крокам задля збільшення обсягів торгівлі та реалізації проєктів в сфері цифровізації державних послуг.

  Учасники засідання також ухвалили низку організаційних рішень задля забезпечення діяльності ГУАМ в 2024 році.