• In English
 • Дмитро Кулеба: ОБСЄ має стати майданчиком відповідальності рф, а не діалогу з нею
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 лютого 2024 року о 21:09

  Під час виступу на спеціальному розширеному засіданні Постійної Ради ОБСЄ у пʼятницю, 23 лютого, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ використати всі наявні та створити нові механізми для протидії сексуальним злочинам російських окупантів і звільнення цивільних заручників, яких росіяни утримують в неволі.

  «Допоки росія краде наших дітей, викрадає цивільних осіб, здійснює напади на цивільну інфраструктуру, руйнує навколишнє середовище та вчиняє інші злочини, ОБСЄ має бути майданчиком відповідальності рф, а не діалогу з нею», — заявив Міністр.

  Глава МЗС України наголосив, що за час агресії проти нашої держави, російські злочинці вчинили буквально всі типи звірств, перераховані у Римському статуті.

  Дмитро Кулеба підкреслив, що ОБСЄ може зробити свій внесок у досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру, передбаченого Формулою миру Президента Володимира Зеленського.

  “ОБСЄ може і повинна бути більш активною та оперативною у застосуванні існуючих інструментів і розробці нових задля допомоги у поверненні незаконно депортованих до росії українських дітей та цивільних полонених, які є найбільш вразливою групою, що залишається поза увагою міжнародної спільноти. ОБСЄ має слугувати платформою для притягнення росії до відповідальності, а не діалогу з нею”, – сказав він.

  Також Міністр закликав ОБСЄ приділити більшу уваги утискам етнічних груп у росії.

  “Путін продовжує багатовікову імперську політику Москви з асиміляції етнічних груп. Він непропорційно мобілізує їх на війну проти України та пригнічує їхню ідентичність. Це, мабуть, найбільший імперський асиміляційний проект у цьому столітті”, – зазначив Дмитро Кулеба.

  “Закликаю до ізоляції росії в усіх можливих міжнародних організаціях. Від Нью-Йорка до Женеви та Відня», – наголосив голова МЗС.

  Міністр також розповів про неможливість співпраці міжнародних організацій з рф.

  “Не може бути конструктивної взаємодії з Москвою ні в ОБСЄ, ні в ООН, доки росія продовжуватиме розхитувати наші суспільства, зокрема через втручання у вибори, кібератаки й пропаганду, використання мігрантів як зброї, через продовольство та енергетику. А також доки росія триматиме трьох співробітників ОБСЄ в незаконному ув'язненні. Спільна політика ізоляції спонукатиме росію звільнити їх без будь-яких передумов”, — підкреслив він.

  Дмитро Кулеба запросив учасників засідання приєднатися до Глобального саміту миру у Швейцарії задля спільного формування умов майбутнього миру.

  “Забезпечення перемоги України над російською агресією — найкращий спосіб запобігти великій війні в Європі. Для цього нам потрібна зброя, зокрема артилерійські боєприпаси, засоби протиповітряної оборони та далекобійні спроможності. Історія не знає кращого способу захистити людей від агресора, ніж силою тримати його подалі”, — підсумував Міністр.