• In English
 • Дмитро Кулеба на відеоконференції союзників закликав терміново збільшити та пришвидшити підтримку України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 07 березня 2024 року о 19:22

  У четвер, 7 березня, глава МЗС Дмитро Кулеба взяв участь в ініційований Францією відеоконференції міністрів закордонних справ та оборони країн-союзників щодо підтримки України.

  Міністр закликав учасників зустрічі ухвалювати рішення, керуючись двома правилами: швидше і більше.

  “Рішення мають бути невідкладними і спрямованими на те, щоб постачати зброю для України набагато швидше та у більших обсягах”, - наголосив він.

  Дмитро Кулеба закликав міністрів країн-союзників мати відчуття терміновості, коли йдеться про підтримку України, не шукати причини чому щось неможливе, а робити неможливе можливим та ухвалювати рішення.

  “Якщо Україні потрібно більше артилерійських боєприпасів і ракет більшої дальності для відбиття атак і звільнення території, - ви маєте можливості виробляти та закуповувати більше цього озброєння. Якщо пошкоджену військову техніку швидше ремонтувати на базах в Україні, а не за кордоном, то треба створювати відповідні можливості в Україні. Якщо ефективніше і більше українських військовослужбовців можна тренувати в Україні, а не за кордоном, значить потрібні саме такі рішення”, - підкреслив глава МЗС.

  Міністр також наголосив на необхідності якнайшвидшого нарощування темпів виробництва зброї в Європі, щоб задовольнити потреби України та європейських партнерів. Він закликав усунути всі перешкоди для розвитку та налагодження співпраці європейських оборонних індустрій та виділити всі необхідні ресурси задля створення нових виробничих потужностей.