• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС України розробило Стратегію розвитку відносин України та країн Латинської Америки і Карибського басейну
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 10 січня 2024 року о 08:56

  Міністерство закордонних справ України розробило Стратегію розвитку відносин України та країн Латинської Америки і Карибського басейну. Про це повідомив у середу, 10 січня, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  «Українська дипломатія системно втілює завдання Президента Володимира Зеленського задля відкриття нових горизонтів для України у світі. У 2022-2023 роках ми суттєво активізували співробітництво із Африкою, запустивши ренесанс українсько-африканських відносин. 2024 рік стане роком повернення України в регіон Латинської Америки і Карибського басейну», — зазначив український Міністр.

  Дмитро Кулеба розповів, що Стратегія розвитку відносин України та країн Латинської Америки і Карибського басейну (ЛАКБ) була розроблена МЗС України вперше в українській історії. Вона розрахована на п‘ять років.

  «Стратегія — це документ стратегічного планування, який має на меті виведення політичних, торговельних, економічних, культурних, гуманітарних та інших сфер співпраці на новий якісний рівень. Вона визначає основні напрями діяльності України в регіоні Латинської Америки і Карибського басейну в умовах протидії агресії РФ, необхідності забезпечення підтримки з метою відновлення справедливого миру в нашій державі та повоєнної відбудови», — наголосив глава МЗС України.

  Зокрема, за його словами, Стратегія визначає такі цілі відносин України та країн ЛАКБ: забезпечення підтримки України зі сторони країн регіону в протидії російській агресії, деокупації тимчасово окупованих територій України, відновленні суверенітету та територіальної цілісності нашої держави в її міжнародно визнаних кордонах; забезпечення участі країн ЛАКБ у втіленні Формули миру Президента Володимира Зеленського; сприяння українським експортерам у виході на ринки країн ЛАКБ; збільшення обсягів торгівлі та інвестицій; підтримка українських громад в країнах ЛАКБ задля реалізації їх національно-культурних та мовних потреб; посилення української інформаційної присутності та боротьба із російською пропагандою; просування української культури.

  Нагадаємо, що в 2020 році МЗС України розробило Азійську стратегію, а в 2022 році — Африканську. Розробка та втілення стратегії розвитку відносин із країнами Латинської Америки і Карибського басейну завершить процес якісно нового стратегічного охоплення всіх регіонів світу задля комплексного просування національних інтересів України.