• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС працює над залученням міжнародної допомоги для відновлення Охматдиту
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 09 липня 2024 року о 20:33

  Міністерство закордонних справ у тісній співпраці з Міністерством охорони здоровʼя України працює над залученням міжнародної допомоги для подолання наслідків російського удару та відновлення Національної дитячої спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у ефірі національного телемарафону «Єдині новини» на прямому включенні зі США, де розпочинається Вашингтонський саміт НАТО.

  «Вчора я говорив із Міністром охорони здоровʼя Віктором Ляшком і запевнив його, що МЗС готове надавати всебічне сприяння для вирішення проблем, які постали у звʼязку із руйнуванням лікарні Охматдит. Наші посольства та дипломати вже максимально працюють над залученням міжнародної допомоги для відновлення зруйнованих приміщень та обладнання. Українська держава зробить все для того, щоб якнайшвидше відновити стабільну роботу цієї лікарні, про яку знають всі в Україні, і яка дійсно рятує життя», — зазначив Міністр.

  Під час включення в Раді Безпеки ООН тривало екстрене засідання щодо останніх російських ударів, яке було скликане Україною. Глава МЗС повідомив, що українські дипломати напередодні відбили спробу рф заблокувати участь України в цьому засіданні. За його словами, засідання важливе, щоб історія Охматдиту пролунала у всьому світі, а уряди всіх країн почули озвучені на ньому позиції.

  «Світові важливо почути брехню рф. Проведення засідання допоможе в подальшій мобілізації підтримки задля відновлення Охматдиту, а також ширшого кола питань, зокрема просування Формули миру Президента Зеленського та блокування невигідних Україні пропозицій щодо альтернативних планів миру», — зауважив глава МЗС.

  Міністр також висловив переконання, що варварський російський удар 8 липня безпосередньо повʼязаний з підписанням президентами України та Польщі безпрецедентної безпекової угоди та проведенням саміту НАТО у Вашингтоні.

  «Це все була навмисна демонстрація сили, безжальності та злочинності своєї природи з боку російської федерації. І на цей удар потрібно надати комплексну, потужну відповідь. Потужний оборонно-дипломатичний удар. Рішення, які були ухвалені в Польщі — це перший крок. Рішення, які будуть ухвалені на саміті НАТО — це другий крок. Вони стосуватимуться реальних, практичних речей. Яку зброю отримає Україна, які засоби ППО отримає Україна. Це буде сильна, дієва відповідь», — заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба додав, що Україна працює над ще одним рішенням, яке не залежить безпосередньо від НАТО, але залежить від США та про нього йтиметься під час контактів з американськими посадовцями та іншими окремими найближчими партнерами.

  «Йдеться про дозвіл використовувати далекобійну зброю по військових аеродромах рф на її території. Нам потрібно безжально знищувати всі військові цілі, які тим чи іншим шляхом долучені до бомбардувань та ракетних обстрілів України. Помста має бути холоднокровною, але вона має відбутися», — підсумував глава МЗС.