• In English
 • Дмитро Кулеба: Кот-д‘Івуар приєднався до Кримської платформи
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 05 жовтня 2022 року о 17:48

  У рамках турне країнами Африки Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба був прийнятий в Абіджані віце-президентом Кот-д‘Івуару Т’ємоко Мейліє Коне.

  Дмитро Кулеба передав особисте послання Президента Володимира Зеленського Президенту Кот-д‘Івуару Аласану Уаттарі.

  Міністр висловив вдячність Кот-д’Івуару за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах на тлі російської агресії. Він також відзначив активну взаємодію двох країн в рамках міжнародних організацій.

  «Україна та Кот-д‘Івуар мають спільні зовнішньополітичні пріоритети: мирне співіснування держав, невтручання у внутрішні справи, взаємоповага, сталий економічний розвиток. Ми також протидіємо спільним викликам - найманцям Вагнера, продовольчій кризі, змінам клімату. І спільними зусиллями ми будемо боротися за мир і процвітання наших народів», - наголосив Дмитро Кулеба.

  Т’ємоко Мейліє Коне підкреслив, що Кот-д’Івуар виступає проти війни росії проти України та підтримує зусилля задля відновлення миру в нашій державі.

  Віце-президент Коне повідомив про рішення Кот-д’Івару приєднатися до Кримської платформи.

  Співрозмовники детально обговорили кроки задля пожвавлення співпраці України та Кот-д’Івуару в сферах безпеки, торгівлі, сільського господарства та освіти.