• In English
 • Дмитро Кулеба: Безпека та процвітання Європи залежать від подальшого розширення ЄС
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 11 грудня 2023 року о 16:37

  Подальші безпека та процвітання Європейського континенту залежать від розширення ЄС. Ухвалення рішень ЄС, які допоможуть забезпечити військові потреби України та нарощування виробництва зброї в Європі, також відповідають довгостроковим інтересам Європейського Союзу.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у понеділок, 11 грудня, під час виступу на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС в Брюсселі.

  Дмитро Кулеба зазначив, що сьогодні мова йде не лише про Україну, а й про інші країни, які нарешті отримали сигнал, що ЄС готовий успішно розширюватися та розвиватися.

  У цьому зв‘язку він поінформував держави-члени ЄС, що Україна виконала рекомендації Європейської Комісії, необхідні для відкриття переговорів про вступ нашої держави до Євросоюзу.

  «Не буде перебільшенням сказати, що Україна – єдина країна у світі, яка здатна успішно втілювати реформи в умовах повномасштабної війни проти потужного ворога. Настав час і для Євросоюзу ухвалити історичне рішення, яке відкриє шлях для початку переговорів про вступ України», – заявив Дмитро Кулеба.

  Глава МЗС приділив окрему увагу військовій допомозі для України, а також створенню спільного європейського простору виробництва зброї та військової техніки.

  «Ми розраховуємо на якнайшвидше ухвалення необхідних рішень ЄС щодо запуску Українського фонду на 2024-2027 роки, який забезпечить довготривалу підтримку України», –зазначив він.

  У цьому зв‘язку Міністр окреслив кроки, які дозволять забезпечити першочергові потреби українських сил оборони, зокрема в артилерійських боєприпасах, FPV-дронах та інших типах озброєння.