• In English
 • Дмитро Кулеба заручився підтримкою Канади у МВФ
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 30 березня 2020 року о 19:21

  Глава МЗС України провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Канади Франсуа-Філіпом Шампанем.

  Дмитро Кулеба поінформував канадського колегу про стан ухвалення у Верховній Раді Україні законів, необхідних для подальшої співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Він попросив канадського колегу про підтримку України у цій міжнародній фінансовій інституції. Франсуа-Філіп Шампань позитивно відзначив законодавчий прогрес України на шляху до подальшої співпраці з МВФ та запевнив у підтримці Канади. 

  Співрозмовники також обмінялися досвідом захисту громадян за кордоном під час пандемії COVID-19. Зокрема, Дмитро Кулеба поінформував про програму МЗС України “Захист” та допомогу громадянам за кордоном. 

  “Наша координація є хорошим прикладом того, як дві держави мають співпрацювати під час кризи. Крім того, Канада дає всьому світу приклад ефективних дій під час цієї пандемії”, - наголосив Дмитро Кулеба. 

  Міністри також скоординували подальші кроки задля розслідування обставин катастрофи літака українських авіаліній PS752 в Ірані.  

  Глава МЗС України обговорив з канадським колегою взаємодію у безпековій сфері, зокрема, в контексті протидії триваючій агресії РФ. Він звернув увагу на спроби Росії послабити санкції з “гуманітарних міркувань” боротьби з COVID-19 та наголосив на необхідності зберігати санкції проти РФ.