• In English
 • Дмитро Кулеба заручився підтримкою Греції на шляху України до вступу в ЄС
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 05 липня 2021 року о 20:14


  5 липня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори із Міністром закордонних справ Грецької Республіки Нікосом Дендіасом під час його візиту до України.

  Глава української дипломатії відзначив високий рівень відносин між Україною та Грецією в політичній, культурній, туристичній та інших сферах.

  “Україну та Грецію об’єднують спільна історія, культура, багаторічні відносини дружби та взаємної поваги. Навіть грецька національно-визвольна революція, 200-річчя якої відзначається цього року, мала свій початок на території України, в Одесі” - зазначив Дмитро Кулеба.

  Міністр подякував грецькому колезі за спрощення умов поїздок громадян України до Греції, запропонував розвивати паломницький, зелений, гастрономічний туризм як грецьких туристів до України, так і українських до Греції.

  Дмитро Кулеба розповів Нікосу Дендіасу про розвиток ситуації в зоні російсько-українського збройного конфлікту, в регіоні Чорного моря та в тимчасово окупованому Криму. Він висловив вдячність за підтримку Грецією суверенітету, незалежності та територіальної цілісності нашої держави на двосторонньому рівні та в рамках ЄС.

  Глава МЗС Греції наголосив, що його країна завжди підтримувала й підтримуватиме європейські прагнення України та поглиблення асоціації з Євросоюзом у всіх сферах: «Ми зацікавлені у вступі України до Європейського Союзу, де наші країни могли б стати ідеальними партнерами. Крім того, Греція як член НАТО допомагає Україні у зміцненні її обороноздатності, зокрема в регіоні Чорного моря, а також підтримує вступ України до НАТО за виконання нею необхідних умов. Ми також вітаємо долучення України до заяв та рішень ЄС, зокрема що стосується Європейської зеленої угоди».

  Він також відзначив суттєвий прогрес у реформах в нашій державі. «Україна значно просунулася за допомогою ЄС в напрямку впровадження амбітних реформ, успіх яких є запорукою вступу України до ЄС», - зазначив Нікос Дендіас.

  Окремою темою переговорів стали кроки для збільшення обсягів торгівлі та інвестицій.