• In English
 • Дмитро Кулеба урочисто відкрив у Міністерстві експозицію "Михайлівська площа, 1"
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 грудня 2020 року о 12:47

  25 грудня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба урочисто відкрив у Міністерстві експозицію "Михайлівська площа, 1".

  «Дім на Михайлівській, з якого видно весь світ» — на початку 2000-х ця назва книги про українську дипломатію влучно забрендувала будівлю МЗС. З її вікон насправді видно більше, ніж світ. З них проглядається сама історія української дипломатії, долі людей, які присвятили їй життя, і драматична, а подеколи й трагічна доля Києва та нашої держави», — заявив Дмитро Кулеба на урочистому відкритті експозиції.

  Міністр розповів, що в кабінеті, двері якого нині прикрашає табличка «Перша заступниця міністра», колись засідав Микита Хрущов і саме з нього керував комуністичною партією України. «Важко повірити, але будівля МЗС — це навіть не половина того монументального архітектурного задуму, який планувала втілити на цьому місці радянська влада 1930-х років. Це була епоха, коли Сталін з поплічниками однією рукою знищували український народ Голодомором-геноцидом, а іншою — наказували увічнити свою і партійну велич в архітектурі ампіру», - зауважив дипломат.

  За його словами, відвідувачі виставки зможуть дізнатися історію споруди та побачити унікальні конкурсні пропозиції "Урядового Центру" - масштабного архітектурного проекту 1930-х років, який мав з'єднати Софіївську та Михайлівську площі в один імперський форум. Заради цього задуму більшовики зруйнували Михайлівський Золотоверхий монастир. Єдиною втіленою частиною проекту стала сучасна будівля Міністерства закордонних справ України.

  Виставка українською та англійською мовами розташована в парадному вестибюлі відомства.