• In English
 • Дмитро Кулеба: Українська дипломатія працює над закриттям українського неба від нападів Росії з повітря
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 березня 2022 року о 17:16

  Українська дипломатія наполягає на потребі закриття неба та опрацьовує різні сценарії посилення оборонної здатності України в повітрі, зокрема постачання для української армії літаків та комплексних систем протиповітряної оборони. Про це в четвер, 3 березня, Дмитро Кулеба заявив в ефірі національного телемарафону.

  «Ми говоримо чітко нашим партнерам в НАТО: ви можете скільки завгодно думати, як уникнути прямого зіткнення з Росією, але якщо ви не допоможете нам зараз зупинити Росію в повітрі, то пряме зіткнення буде неминучим. Критично важливо діяти прямо зараз», - наголосив Міністр.

  Дмитро Кулеба розповів, що українська дипломатія нині опрацьовує різні сценарії посилення оборонної здатності України в повітрі, зокрема постачання для української армії бойових літаків та комплексних систем протиповітряної оборони.

  Він наголосив, що серед варіантів розглядається повне чи часткове закриття від Росії українського неба, постачання літаків і систем протиповітряної оборони для українських збройних сил.

  Глава МЗС України підкреслив, що вагання Заходу в питанні закриття неба над Україною надають Росії можливість продовжувати атакувати український народ з повітря.

  «У нас надзвичайна жорстка позиція. Ми не в тій фазі, коли потрібно бути дипломатичними. Треба називати речі своїми іменами, тому що іде війна і кожне життя має значення», - підсумував Дмитро Кулеба.