• In English
 • Дмитро Кулеба: Українці матимуть змогу долучитися до загальноєвропейської дискусії про майбутнє Європи
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 квітня 2021 року о 19:22

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів відеозустріч із віце-президентом Європейської Комісії з питань демократії та демографії Дубравкою Шуйцею.

  Ключовою темою розмови стала підготовка до масштабної конференції про майбутнє Європи, яку ініціював Європейський Союз. Цей формат передбачає проведення громадських дебатів та дискусій, у яких громадяни держав-членів ЄС поділяться ідеями щодо майбутнього Європи та подальшого розвитку Євросоюзу.

  Дмитро Кулеба наголосив, що дискусія про майбутнє Європи не має обмежуватися кордонами Євросоюзу: “Україна є невід’ємною частиною європейського демократичного простору, неодноразово доводила це і словом, і ділом. Обговорення майбутнього Європи не буде повним без участі українців, які нині стоять на захисті її цінностей”.

  Глава української дипломатії запропонував надати можливість громадянам України взяти участь в обговореннях у рамках Конференції та висловив сподівання, що одним з її результатів стане чіткіше бачення подальшого розширення ЄС.

  Віце-президент Європейської Комісії позитивно відзначила інтерес України до участі в обговореннях спільного майбутнього Європи, зокрема на рівні громадянського суспільства та експертного середовища.

  Дубравка Шуйца повідомила, що громадяни України зможуть долучитися до дискусій у рамках Конференції, аби надати їм можливість зробити внесок у формування майбутнього Європи спільно з громадянами країн ЄС. Зокрема, це стане можливим через використання Багатомовної цифрової платформи Конференції, що була запущена 19 квітня та дозволяє обмінюватися різними ідеями та висловлювати пропозиції для подальшого розгляду інституціями ЄС: https://futureu.europa.eu/?locale=en.

  Довідково

  10 березня 2021 року Президент Європейського Парламенту Давід Сассолі, Прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта від імені головування в Раді ЄС і Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн підписали спільну декларацію щодо конференції про майбутнє Європи, що започатковує процес дебатів та дискусій, які дозволять громадянам з усіх куточків ЄС ділитися своїми ідеями та сприяти формуванню майбутнього Європи.

  Відкриття конференції про майбутнє Європи, яка триватиме до 2022 року, попередньо заплановано на День Європи – 9 травня 2021 року (якщо дозволить епідеміологічна ситуація).

  Передбачається, що конференція дасть змогу провести відкриті, інклюзивні, прозорі й структуровані дебати з громадянами ЄС різних категорій і всіх соціальних рівнів з таких тем, як охорона здоров’я, боротьба з кліматичними змінами, економіка, яка працює для людей, соціальна рівність і справедливість, цифрове перетворення Євросоюзу, просування європейських цінностей, посилення авторитету ЄС у світі, а також зміцнення демократичних основ Євросоюзу.

  Результати конференції будуть відображені у звіті Європейської Ради у 2022 році. Після публікації звіту всі інституції ЄС зобов'язуються відреагувати на нього у межах своєї компетенції та відповідно до Договору про ЄС.