• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна успішно втілює величезний обсяг внутрішніх перетворень в безпрецедентно складних умовах
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 липня 2021 року о 19:28

  Україна успішно втілює величезний обсяг внутрішніх перетворень в безпрецедентно складних умовах в інтересах власної безпеки і добробуту та пришвидшення європейської і євроатлантичної інтеграції.

  На цьому міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив 8 липня у Вільнюсі під час дискусії із литовськими політологами та експертами в Центрі східноєвропейських досліджень на тему: «Шлях європейської та євроатлантичної інтеграції України».

  “Україна втілює величезний обсяг внутрішніх перетворень в безпрецедентно складних умовах на тлі російської агресії. Аби неупереджено оцінити прогрес, важливо бачити велику картину. Жодна інша країна Європи протягом минулих десятиліть не бралася за завдання подібного історичного масштабу. Справді, подекуди виникають проблеми, є кроки назад і кроки вперед, але загалом Україна справді досягає успіху і рухається у правильному напрямі”, - наголосив Міністр.

  Міністр нагадав про нещодавню ескалацію військової загрози з боку Росії вздовж українських кордонів, яка відчутно збентежила помірний порядок денний ЄС. Він підкреслив, що загроза не зникла, оскільки переважна частина стягнутих раніше Росією сил досі залишається поблизу кордонів нашої держави: “Росія розуміє лише мову сили, тому рішення та заяви мають бути твердими і не давати Москві приводів для сумнівів”.

  Водночас Міністр вчергове підкреслив, що наша держава віддана політико-дипломатичному шляху вирішення російсько-українського збройного конфлікту.

  Дмитро Кулеба приділив окрему увагу актуальній ситуації в регіоні Східного партнерства, зокрема в сфері безпеки, та наголосив на необхідності оновлення цієї ініціативи ЄС: “Подальший розвиток Східного партнерства має адаптуватися до сучасних викликів та передбачати чітку європейську перспективу для тих партнерів, які прагнуть піти далі у своїх відносинах з ЄС”.

  Міністр зауважив, що ЄС розробляв Східне партнерство як стратегічну ініціативу, але нині їй, на жаль, бракує цього значення. Країни Асоційованого тріо Україна, Грузія та Молдова розраховують, що запланований на грудень 2021 року саміт Східного партнерства буде успішним та орієнтованим на результати.

  Глава української дипломатії розповів про зусилля України та партнерів із протидії завершенню будівництва геополітичного проекту Північний потік-2: “Це як у спорті: можна забити гол на останніх хвилинах та принаймні зрівняти рахунок, або навіть перемогти наприкінці матчу. Тому ми продовжуємо боротьбу”. На переконання Дмитра Кулеби, потрібно бути реалістами і визнати, що цей проект вигідний лише Росії, а не ЄС.

  Насамкінець, Міністр подякував Литві за тверду підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України.