• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна та країни НАТО здатні відновити безпековий баланс у Чорному морі у тісній співпраці
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 05 жовтня 2021 року о 15:56

  Російська окупація та мілітаризація Криму зруйнувала безпекову ситуацію та створила перешкоди для торгівлі у Чорному морі, але тісна співпраця України та країн НАТО у Чорноморському регіоні здатна відновити безпековий баланс. Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час виступу на дискусійній панелі Варшавського безпекового форуму на тему “Від Балтійського до Чорного моря: Розкриваючи стратегічний потенціал регіону”.

  “Російська окупація Криму зруйнувала не лише територіальну цілісність України, але і всю безпекову ситуацію у Чорному морі, завдала удару по міжнародному правопорядку. Нині потрібна більша присутність НАТО у Чорному морі, а також більш тісна взаємодія між чорноморськими країнами. Спільними діями та в тісній співпраці ми здатні відновити безпековий баланс”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність присутнім на панельній дискусії міністрам закордонних справ Туреччини, Фінляндії та Польщі за активну участь їхніх країн у створенні Кримської платформи, яка спрямована, зокрема, на подолання безпекових викликів мілітаризації тимчасово окупованого Криму.

  Міністр додав, що Україна приділяє пріоритетне значення відновленню, зміцненню та переозброєнню Військово-Морських сил Збройних сил України.

  “Чорне море завжди славилося морською торгівлею. Нині вона під загрозою через дії РФ. Відновлення балансу безпеки у Чорному морі необхідне також і для захисту торгівлі”, - підкреслив Міністр.

  Глава української дипломатії рішуче відкинув принцип “не дратувати Росію”, коли йдеться про політику НАТО у Чорному морі. За його словами, Росію дратує сам факт існування Альянсу: “Росія сприйматиме будь-які дії як провокацію. Питання лише робите ви щось чи ні. Якщо нічого не робити, Росія робитиме за вас”, - підсумував Міністр.