• In English
 • Дмитро Кулеба: Участь Президента в Генасамблеї ООН консолідує міжнародну підтримку України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 вересня 2021 року о 10:18

  Під час візиту до США для участі в Генеральній асамблеї ООН Президент України Володимир Зеленський консолідує міжнародну підтримку нашої держави задля протидії російській агресії, залучення інвестицій та боротьби із пандемією COVID-19.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів у понеділок, 20 вересня, в ефірі одного з українських телеканалів.

  “Президент їде до Нью-Йорка з чіткою метою: консолідувати ще більше підтримку світу для України. Це стосується питань протидії російській агресії, залучення інвестицій до України, боротьби з пандемією COVID-19”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба підкреслив, що Генеральна асамблея ООН є найавторитетнішим міжнародним майданчиком, до якого прикута увага всього світу. Крім того, це нагода провести низку важливих двосторонніх і багатосторонніх зустрічей у штаб-квартирі ООН.

  “Президент України зустрінеться і з Генеральним секретарем ООН, і з Генеральним секретарем НАТО, і з лідерами декількох важливих держав, проведе окрему зустріч із іноземними інвесторами. Це буде дуже насичений візит, який розписаний буквально по хвилинах”, - зауважив глава МЗС України.

  Глава української дипломатії наголосив, що червоною ниткою участі Президента в ГА ООН та переговорів на всіх рівнях буде тема Криму: “Це дуже принципово. По-перше, ми дуже успішно запустили Кримську платформу. По-друге, Крим є питанням номер один для нашої держави та дипломатії. Буде непроста розмова з Генеральним секретарем ООН на цю тему, адже ми хочемо бачити більшу залученість ООН до питань Криму”.

  Міністр поділився очікуванням позитивних результатів для України за підсумками візиту та переговорів перших осіб: “Президент буде домовлятися зі своїми візаві про конкретні речі в сферах безпеки, політики та економіки”.

  Довідково

  Президент України Володимир Зеленський та українська делегація на чолі з Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою відвідає США, де протягом 21 та 22 вересня візьме участь у відкритті 76-ї сесії Генеральної асамблеї ООН. У рамках візиту запланований виступ Президента на ГА ООН, низка двосторонніх та багатосторонніх зустрічей глави держави та міністра закордонних справ.