• In English
 • Дмитро Кулеба: У середу до України прибуде партія гуманітарної допомоги від уряду КНР
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 31 березня 2020 року о 11:26

  Міністр закордонних справ України провів відеорозмову із Послом КНР в Україні Фань Сяньжуном.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність Китаю за допомогу Україні у боротьбі з пандемією COVID-19 і партію гуманітарної допомоги, яка 1 квітня прибуде до України. У ній будуть тести ПЛР, дистанційні термометри, медичні окуляри та інші засоби індивідуального захисту для медичного персоналу.

  Сторони домовилися продовжувати взаємодію у цій сфері. Зокрема, Фань Сяньжун на прохання глави МЗС підтвердив можливість сприяння у централізованій доставці в Україну допомоги, яку китайські міста зібрали для українських міст-побратимів.

  З метою розвитку стратегічного партнерства між Україною та Китаєм завтра, 1 квітня, Дмитро Кулеба та Ван Ї проведуть першу телефонну розмову міністрів закордонних справ двох країн. 

  “Ми можемо цей рік глобальних ризиків перетворити на рік можливостей у китайсько-українських відносинах”, - зазначив Дмитро Кулеба. 

  Особливу увагу співрозмовники приділили розвитку торгівлі та інвестицій між країнами, зокрема, обговорили перспективні проекти, які найближчим часом можуть бути реалізовані в Україні за участі китайської сторони. 

  "Підтримка українських експортерів є моїм пріоритетом. За результатами 2019 року Китай став головним торговельним партнером для України. Товарообіг між нашими державами сягнув рекордних 12,8 млрд дол. США. Цьогоріч ми маємо не лише зберегти, а й розвинути цей успіх, збалансувавши структуру торгівлі", - зазначив глава МЗС.