• In English
 • Дмитро Кулеба та Стеф Блок обговорили вихід Росії з консультацій щодо збиття МН17
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 жовтня 2020 року о 18:35

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Королівства Нідерланди Стефом Блоком.

  Ключовою темою розмови стала взаємодія у притягненні винних за збиття МН17 в рамках судових процесів в Нідерландах та міжнародних судових інстанціях.

  Міністри обговорили вихід Російської Федерації з тристоронніх консультацій з Нідерландами та Австралією щодо міжнародно-правової відповідальності за збиття літака.

  «Вихід РФ з консультацій щодо МН17 — це промовисте свідчення її страху перед правдою про те, що сталося 17 липня 2014 року у небі над Донбасом», — заявив Дмитро Кулеба.

  Міністр наголосив, що Україна, натомість, завжди була відкритою до співробітництва та надавала всю необхідну інформацію голландським органам влади у зазначеній справі.

  Міністри домовилися продовжувати співробітництво з метою встановлення справедливості та притягнення винних до відповідальності.

  Стеф Блок позитивно оцінив приєднання України як третьої сторони до міждержавного позову Нідерландів проти Російської Федерації в Європейському суді з прав людини.