• In English
 • Дмитро Кулеба та Іван Корчок обговорили відновлення роботи аеропорту “Ужгород” і терміни підписання відповідної угоди
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 липня 2020 року о 18:07

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ та європейських питань Словаччини Іваном Корчоком.

  Міністри обговорили динаміку поширення COVID-19 в Україні та Словаччині та зусилля урядів з подолання вірусу. Вони погодилися, що особливу увагу потрібно приділити подоланню негативних наслідків пандемії для національних економік.

  “Я пропоную нам як міністрам закордонних справ докласти всіх зусиль для допомоги економікам наших держав в умовах коронавірусної кризи і прискорити підготовку міжурядової українсько-словацької комісії, яка надасть імпульс економічній взаємодії і розвитку торгівлі”, - запропонував Дмитро Кулеба.

  Іван Корчок зауважив, що розділяє такі пріоритети та запевнив, що словацька сторона прискорить призначення співголови Міжурядової українсько-словацької змішаної комісії з економічного, промислового і науково-технічного співробітництва.

  Глава МЗС України висловив глибоку вдячність за гуманітарну допомогу Словаччини задля подолання наслідків повеней на Прикарпатті. За його словами, Україна дуже цінує, що попри виклики пандемії, словацький Уряд вирішив допомогти Україні у боротьбі зі стихійним лихом.

  Дипломати приділили окрему увагу відновленню функціонування міжнародного аеропорту «Ужгород» та обговорили стан опрацювання проекту двосторонньої угоди щодо регулярного авіасполучення.

  «Україна виконала вимоги для підписання угоди та очікує від Словаччини оперативного завершення внутрішньодержавних процедур з підготовки документа до підписання», - зазначив Дмитро Кулеба.

  Іван Корчок запевнив, що робота над угодою є пріоритетом для словацької сторони з огляду на попередні домовленості підписати документ під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Словаччини, який запланований на осінь.

   Довідково

  10 червня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки про визначення умов використання визначеної частини повітряного простору Словацької Республіки у зв’язку з наданням послуг з обслуговування повітряного руху призначеним українським провайдером аеронавігаційного обслуговування у міжнародному аеропорту «Ужгород».

  Сторони планують підписати угоду в рамках офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Словаччини.

  3 липня 2020 року Словацька Республіка передала гуманітарну допомогу для постраждалих від повені населених пунктів Івано-Франківської області на суму близько 80 тис. євро.