• In English
 • Дмитро Кулеба та Гайко Маас провели годинні перемовини у рамках першого віртуального візиту
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 24 березня 2020 року о 19:18

  Міністри закордонних справ України та Німеччини обговорили протидію коронавірусу, допомогу громадянам України за кордоном, інтеграцію України до ЄС і НАТО, динаміку підготовки до зустрічі у Нормандському форматі, реформи та антикризову економічну політику.

  Про такі теми йшлося на переговорах, що відбулися по відеозв’язку у вівторок, 24 березня, в рамках віртуальної зустрічі Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби із Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Гайко Маасом.

  «Я радий, що перший візит у статусі Міністра закордонних справ України я здійснив до Німеччини. Нехай віртуальний, але ми з Гайко Маасом провели повноцінні перемовини і обговорили весь спектр питань двосторонніх відносин. З часу вступу на посаду я з жодним зі своїх закордонних колег не говорив частіше, ніж з главою МЗС Німеччини. Сподіваюся, ми збережемо таку високу динаміку контактів і в майбутньому», - заявив Дмитро Кулеба за результатами перемовин, які тривали близько години.

  За словами Міністра, розмова почалася з координації зусиль задля протидії поширенню коронавірусу: “Я дякую Гайко Маасу за згоду задовольнити наше прохання, щоб німецькі авіакомпанії могли забирати громадян України з віддалених куточків світу для їх перевезення до Німеччини, звідки ми допомагатимемо їм діставатися України”.

  Дмитро Кулеба уточнив, що йдеться, насамперед, про регіон Латинської Америки. Міністри вже обговорили робочий алгоритм, а посольства відпрацьовують його деталі. Гайко Маас, у свою чергу, окремо подякував українській стороні за сприяння у поверненні додому німецьких громадян: «Українці допомогли нам, і я хочу від імені німецьких громадян подякувати тим в Україні, хто зробив це можливим. Я дякую за знак цієї солідарності з людьми, які в ці важкі часи хотіли повернутися до Німеччини».

  Дмитро Кулеба наголосив, що Україна продовжуватиме курс системних реформ навіть в умовах світової кризи та звернувся до німецького колеги з проханням бути голосом підтримки України у міжнародних фінансових організаціях.

  Важливу увагу сторони приділили зусиллям з врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. Міністри погодилися, що важливо зберегти існуючі переговорні формати та посилити співпрацю зовнішньополітичних відомств у їхніх рамках. Глава МЗС Німеччини наголосив, що ФРН, як і раніше, підтримує відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Глава МЗС Німеччини також різко засудив факти тортур на тимчасово окупованих територіях, викладені у звітах Комісії ООН з прав людини.

  «Ми повинні досягти прогресу у тому, щоб рішення, які були прийняті на саміті Нормандської четвірки, а також Мінські домовленості, були втілені в життя. До цього, перш за все, належать розведення військ, збільшення кількості пунктів перетину лінії розмежування, підтримка цивільного населення і, звичайно, дотримання режиму припинення вогню», - зауважив Гайко Маас.

  Під час переговорів сторони обговорили також динаміку двостороннього співробітництва та розвиток торговельних відносин між Україною та ФРН. Міністри констатували, що в умовах існуючої кризової ситуації, яка не знає кордонів, важливо шукати шляхи для активізації економічного та інвестиційного співробітництва, що дає шанс для національних економік подолати кризові наслідки та відкрити нові перспективи.

  «Минулого року товарообіг між нашими країнами склав майже 9,5 млрд євро. З поширенням коронавірусу життя не зупиняється, тому ми також проговорили, як розвивати відносини після того, як ситуація стабілізується. Ми обговорили нові можливості для торгівлі та бізнесу між нашими країнами. Основну увагу приділили сфері енергетики, яка має велику перспективу», - наголосив Дмитро Кулеба.

  Особливий акцент при цьому буде сфокусовано на співробітництві у сфері альтернативної, зокрема, водневої енергетики.

  Глава МЗС України окремо нагадав, що європейська та євроатлантична інтеграція залишаються пріоритетом зовнішньої політики нашої держави.

  На звернення української сторони, Гайко Маас підтвердив готовність враховувати інтереси України під час головування Німеччини в Раді ЄС у другій половині 2020 року. Німецький міністр також підтвердив, що ФРН підтримуватиме Україну на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції.