• In English
 • Дмитро Кулеба та Габріелюс Ландсбергіс обговорили вакцинацію та енергетичну безпеку України та Литви
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 лютого 2021 року о 21:04

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з Міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом під час його першого робочого візиту до України.

  “Україна та Литва – більше, ніж партнери, більше, ніж друзі. Ми, можна сказати, споріднені душі”, - зауважив Дмитро Кулеба.

  Міністри провели змістовну розмову з питань двостороннього порядку денного. Дмитро Кулеба поінформував колегу про підготовку установчого саміту Кримської платформи.

  Сторони приділили окрему увагу боротьбі з пандемією COVID-19. Дмитро Кулеба висловив особливу вдячність Габріелюсу Ландсбергісу за готовність, коли у Литви з’явиться надлишок вакцини проти коронавірусу, поділиться нею з Україною.

  Важливою темою розмови стала подальша європейська та євроатлантична інтеграція України, а також відносини України та ЄС. Габріелюс Ландсбергіс підтвердив готовність Литви до подальшої підтримки України в НАТО та ЄС.

  “Ми позитивно оцінюємо рішення Ради міністрів ЄС застосувати санкції проти порушників прав людини у Росії у відповідь на переслідування Олексія Навального. Я також скористався нагодою, аби підтвердити литовському колезі моє глибоке переконання, що правозахисний санкційний механізм ЄС має бути застосований до порушників прав людини в тимчасово окупованому Криму”, - підкреслив Міністр.

  У ході візиту міністри закордонних справ України і Литви разом взяли участь у міністерській онлайн-дискусії щодо ситуації з правами людини в Криму на полях сесії Ради з прав людини ООН.

  Співрозмовники окремо обговорили ситуацію у Білорусі, яка становить спільне занепокоєння сторін. Дмитро Кулеба поінформував Габріелюса Ландсбергіса про плани України приєднати українську енергосистему до європейської, “що означатиме, по суті, відрізання української електромережі від електромереж Росії та Білорусі». «Цей крок сприятиме енергетичний безпеці України, Європи загалом та Литви зокрема”, — додав Міністр.

  Співрозмовники скоординували основні політичні заходи двостороннього партнерства на поточний рік: засідання Ради Президентів України і Литви, Конференцію з питань реформ в Україні, участь Литви в установчому саміті Кримської платформи та заходах з нагоди 30-річчя Незалежності України.

  Український і литовський міністри високо оцінили взаємодію в рамках Люблінського трикутника. Вони обмінялися думками щодо подальших кроків, спрямованих на зміцнення ролі Люблінського формату в європейській політиці.

  Довідково

  Стратегічне партнерство України з Литвою започатковане у 2008 році.

  23-24 лютого Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс перебуває зі своїм першим робочим візитом в Україні на посаді міністра. Новий литовський уряд було затверджено 11 грудня 2020 року.

  У 2019 році відбувся запуск проекту «Оснащення освітнім та спортивним обладнанням середньої школи №2 м. Авдіївка, Донецька обл.», в рамках якого Урядом Литви було виділено суму у розмірі 1 млн євро. Авдіївську опорну ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 внесено до програми Президента України «Велике будівництво 2021» як об’єкт соціальної інфраструктури.