• In English
 • Дмитро Кулеба: спільний візит глав МЗС Бельгії, Нідерландів та Люксембургу до України - справжній вияв дружби
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 07 травня 2021 року о 18:34


  6-7 травня Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних та європейських справ, зовнішньої торгівлі та федеральних культурних інституцій Бельгії Софі Вільмес, Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок та Міністр закордонних та європейських справ Люксембургу Жан Ассельборн відвідали Україну зі спільним робочим візитом на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

  Візит мав на меті висловити солідарність Бельгії, Нідерландів та Люксембургу з Україною на тлі посилення військової присутності Російської Федерації поблизу українських кордонів та загострення нею безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях нашої держави.

  “За минулий місяць ми розгорнули справжню дипломатичну роботу, аби згуртувати світ довкола України. Візит моїх колег до нашої держави - чергове свідчення того, що нам це вдалося”, - наголосив Дмитро Кулеба.

  Він додав, що спільний приїзд глав МЗС Бельгії, Нідерландів та Люксембургу до України у такий критичний момент є справжнім виявом дружби.

  Очільник української дипломатії відзначив важливість поїздки його європейських колег до лінії розмежування в Луганській області та ознайомлення із роботою КПВВ “Щастя”. Міністр висловив впевненість, що отримана ними інформація допоможе краще збагнути масштаби російської агресії та зрозуміти кроки, які вживає Україна для її припинення.

  Софі Вільмес, Стеф Блок та Жан Ассельборн висловили непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Вони високо оцінили виважену позицію керівництва нашої держави в контексті російської ескалації та його зусилля з пошуку політико-дипломатичних шляхів врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

  Співрозмовники обговорили кроки для стримування Росії від подальших агресивних дій. Особлива увага була приділена поглибленню взаємодії України, Бельгії, Нідерландів та Люксембургу в сфері протидії російським гібридним загрозам та дезінформації.

  Високопосадовці країн Бенілюксу підтвердили готовність й надалі сприяти внутрішнім трансформаціям в Україні для просування її європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Міністри також обговорили підготовку інавгураційного саміту Кримської платформи.