• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив із директором БДІПЛ ОБСЄ Маттео Мекаччі порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 07 травня 2021 року о 19:55

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся із Директором Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Маттео Мекаччі.

  Дмитро Кулеба підтвердив підтримку Україною мандату БДІПЛ зі сприяння державам-учасницям ОБСЄ у сфері проведення демократичних виборів та підтримки зусиль із захисту прав і свобод людини.

  Глава української дипломатії привернув увагу Маттео Мекаччі до грубих порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

  Міністр наголосив на важливості здійснення регіональними і міжнародними механізмами моніторингу, зокрема і дистанційного, ситуації у сфері прав людини на тимчасово окупованих територіях України відповідно до українського національного законодавства та норм міжнародного права.

  У цьому контексті співрозмовники обговорили шляхи посилення взаємодії України та БДІПЛ ОБСЄ.

  Окремою темою зустрічі став захист прав громадян України, яких Російська Федерація незаконно утримує за гратами в Криму та на території РФ.