• In English
 • Дмитро Кулеба розповів про п’ять напрямів подальшої роботи Кримської платформи
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 серпня 2021 року о 13:33

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підбив підсумки інавгураційного саміту Кримської платформи під головуванням Президента України Володимира Зеленського та розповів про п’ять пріоритетних напрямів її подальшої роботи.

  “Цього тижня в Києві відбулася історична подія. 46 держав і міжнародних організацій підтвердили, що не визнають та ніколи не визнаватимуть російської окупації Криму і взяли на себе низку зобов'язань, зафіксованих у Декларації Кримської платформи” - заявив Міністр.

  Глава української дипломатії зауважив, що Кримська платформа є важливим елементом нещодавно ухваленої Стратегії зовнішньої політики, яка передбачає створення Україною альянсів дружніх країн для зміцнення безпеки. Він нагадав про два інших формати, які Україна створила за минулий рік: Люблінський трикутник із Польщею та Литвою, Асоційоване тріо із Грузією та Молдовою.

  Дмитро Кулеба наголосив, що установчий Саміт Кримської платформи - “це не кінець, а початок великої роботи” на шляху до деокупації Криму. Робота Кримської платформи надалі триватиме за 5 основними напрямами:

  • зміцнення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму
  • застосування обмежувальних заходів (санкцій)
  • протидія порушенням прав людини
  • гарантування безпеки і свободи судноплавства
  • подолання економічних та екологічних наслідків окупації.

  Міністр приділив особливу увагу Декларації Кримської платформи, яку підтримали всі держави-учасниці саміту та Європейський Союз. Документ залишається відкритим до приєднання, і Україна активно працюватиме над залученням до Кримської платформи нових учасників.

  “Це найсильніший міжнародний документ щодо Криму, ухвалений на міжнародному рівні з 2014 року”, - зазначив Міністр.

  Глава МЗС України підкреслив, що зобов’язання країн, зафіксовані у документі, будуть перетворюватися на конкретні дії, заходи та ініціативи.

  “Через сім років після початку російської агресії і незаконної окупації Криму ми виправили історичну помилку. Ми виходимо зі статусу жертви у статус рятівника. Саме це є філософією Стратегії зовнішньої політики, тон якої задає Президент Зеленський”, - підсумував Дмитро Кулеба.