• In English
 • Дмитро Кулеба розкрив склад учасників установчого Київського саміту перших леді та джентельменів
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 серпня 2021 року о 13:49

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав учасників установчого Київського саміту перших леді та джентельменів 23 серпня, який ініціювала дружина Президента України Олена Зеленська. Про це йшлося під час спілкування Міністра і Першої леді з пресою.

  “Все починалося з ініціативи Першої леді Олени Зеленської, а нині ми з вами стоїмо на порозі першого Київського саміту перших леді та джентельменів. У сучасному світі дуже непросто знайти щось нове, створити новий формат, але нам це вдалося”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба повідомив, що станом на 20 серпня в установчому Київському саміті перших леді та джентельменів візьмуть участь 11 країн та організацій: Латвія, Литва, Сербія, Ліван, Ізраїль, Німеччина, Хорватія, Коста-Ріка, Бразилія, дружина президента Європейської Ради та Перша леді України.

  З огляду на карантинні обмеження у світі, формат Саміту був визначений як гібридний: частина гостей буде присутня в Україні фізично, частина приєднається до заходу онлайн.

  “Ми знайшли дуже важливу нішу. Адже перші леді та джентльмени - це, по суті, інфлюенсери політичного світу. Це люди, які володіють достатнім авторитетом, щоб “м’якою силою” реалізовувати важливі для суспільства й подолання існуючих проблем соціальні проекти. Метою заходу є уможливити обмін досвідом між першими леді та джентльменами, об'єднати їх довкола спільних проектів та підсилити один одного”, - підкреслив Міністр.

  Дмитро Кулеба повідомив, що участь у Саміті також візьмуть провідні експерти та лідери думок світу. Це мислитель світового рівня, автор книжки “Чорний лебідь” Нассім Ніколас Талеб і всесвітньо відома афганська кінорежисер Сахра Карімі, яку Українська держава після драматичних подій евакуювала разом з родиною з Афганістану, де їй загрожувала небезпека.

  Міністр звернув увагу, що це не кінцевий список лідерів думок, які візьмуть участь у Саміті.

  “Прекрасна локація, прекрасна ініціатива, прекрасний список учасників. Я спокійний, що все пройде чудово. Ми всі хочемо, щоб Київ перетворився на центр “м'якої сили” всього світу. Переконаний, що ми цієї мети досягнемо”, - підсумував Дмитро Кулеба.