• In English
 • Дмитро Кулеба: Разом з ООН - до справедливого миру у справедливому світі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 жовтня 2020 року о 18:49


  23 жовтня біля Пам'ятного каменю ООН у Києві Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та координаторка системи ООН в Україні, координаторка з гуманітарних питань Оснат Лубрані взяли участь в урочистій церемонії підняття прапора Організації Об'єднаних Націй з нагоди 75-ї річниці її створення.

  Дмитро Кулеба запевнив у своєму виступі, що Україна беззастережно віддана Статуту ООН та послідовно сприяє утвердженню поваги до верховенства права, бере активну участь в операціях ООН з підтримання миру, робить важливий внесок у захист прав людини, роззброєння та сталий розвиток.

  “Понад триста українців та українок нині беруть участь у шести операціях ООН з підтримання миру. ООН також постійно підтримує Україну, зокрема у контексті російської агресії проти нашої держави”, - зазначив Міністр.

  Український дипломат підкреслив, що наша держава готова і надалі всіляко підтримувати важливу місію ООН, утверджуючи справедливість і рівність у світі.

  “Як держава-член ООН ми і надалі будемо разом боротися за справедливість. Адже саме для цього існує ООН: для побудови справедливого світу. Разом з ООН - до справедливого миру у справедливому світі”, - заявив він.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність ООН за підтримку України: “Лише минулого року організації системи ООН надали Україні міжнародну технічну допомогу на 145 млн дол. США. А на цілі гуманітарної діяльності в Україні організація мобілізувала понад півмільярда дол. США”.

  Насамкінець Міністр привернув увагу до деструктивної поведінки РФ: “У мене як Міністра закордонних справ України є багато питань до Ради Безпеки ООН, де Росія як постійний член дозволяє собі знущатися над принципами Організації Об’єднаних Націй. Але у мене немає питань до ООН загалом, тому що вона є надійним другом і партнером України”.