• In English
 • Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Уряду національної єдності Лівії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 29 липня 2021 року о 17:31

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Уряду національної єдності Держави Лівія Абдульхамідом Дбейбою.

  Дмитро Кулеба наголосив, що Україна послідовно виступає за збереження територіальної цілісності та суверенітету Лівії, а також цілковито підтримує Уряд національної єдності та бажає успіху його зусиллям.

  Співрозмовники домовилися найближчим часом відновити роботу Міжурядової українсько-лівійської двосторонньої комісії з питань співробітництва після 11 років перерви.

  Абдульхамід Дбейба позитивно відзначив високий фаховий рівень українських працівників сфери охорони здоров’я, які працюють в Лівії. Дмитро Кулеба звернувся до глави лівійського уряду з проханням максимально сприяти українським медикам у їхній професійній діяльності, забезпеченні трудових прав та безпеки.

  Сторони домовилися активізувати політичний діалог між Україною та Лівією та обмінялися запрошеннями здійснити візити.

  Довідково

  У 2020 році обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та Лівією становив 371,3 млн дол. США. Товарообіг за результатами перших п'яти місяців 2021 р. склав 124,4 млн дол. США.

  Останнє засідання Міжурядової українсько-лівійської комісії відбулося у листопаді 2010 року в Триполі.