• In English
 • Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з главою МЗС Єгипту Самехом Шукрі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 травня 2021 року о 16:51

  23 травня на запит української сторони відбулася телефонна розмова Vіністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з міністром закордонних справ  Єгипту Самехом Шукрі. 

  Глава української дипломатії високо оцінив миротворчі зусилля Єгипту та особисто Президента Абдель Фаттаха ас-Сісі у сприянні припиненню вогню між Сектором Газа та Ізраїлем, а також висловив сподівання, що жертви серед цивільного населення припиняться, у регіоні запанує мир і продовжаться пошуки формули мирного співіснування.

  Сторони приділили особливу увагу питанню евакуації громадян України з Сектору Газа через Єгипет. Дмитро Кулеба висловив вдячність єгипетській стороні за зусилля з організації, спільно з українським посольством у Каїрі, необхідних екстрених безпекових та логістичних заходів. Самех Шукрі запевнив, що влада Єгипту усвідомлює нагальність запиту України на евакуацію і докладає всіх зусиль для сприяння успішному вивезенню українців із Сектору Газа.

  Співрозмовники розглянули інші актуальні питання двосторонніх відносин і домовилися про обмін високими візитами.

  Глава єгипетської дипломатії поінформував про кроки, які влада Єгипту здійснює для гарантування безпеки іноземних туристів під час пандемії COVID-19. У цьому контексті глава МЗС України зауважив, що Єгипет завжди був і залишається комфортним напрямом для відпочинку громадян України, та повідомив, що український уряд і надалі вітатиме збільшення кількості українських туристів в Єгипті.

  Довідково

  За перші 3 місяці цього року Єгипет відвідало 320 тисяч українських туристів. Товарообіг між Україною та Єгиптом за 4 місяці 2021 року склав 583 млн дол. США, з них український експорт до Єгипту – 541 млн дол. США.