• In English
 • Дмитро Кулеба: Промова Президента України була однією з найсильніших на цій Генасамблеї ООН
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 вересня 2021 року о 22:32

  Робота Президента України Володимира Зеленського та української делегації у Нью-Йорку під час високого сегменту 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН дозволила донести світові сигнали України та заручитися підтримкою у зміцненні енергетичної безпеки нашої держави у ході двосторонніх зустрічей зі світовими лідерами. 

  Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів у неділю, 26 вересня, в ефірі одного з телеканалів. 

  “ООН — це формат, де країни комунікують свої сигнали. Президент був дуже чітким у донесенні позиції України. Його промова справила враження. Я можу без перебільшення сказати, що це була одна з найсильніших промов цієї Генасамблеї ООН. І це визнають наші колеги, іноземні дипломати”, - зазначив Міністр. 

  Дмитро Кулеба розповів про три двосторонні зустрічі Президента України в Нью-Йорку, які були важливими в контексті протидії загрозам Північного потоку - 2 та зміцнення енергетичної безпеки нашої держави. Йдеться про зустрічі з Президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн, Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. 

  “Тема Північного потоку - 2 у різних контекстах лунала на всіх цих зустрічах. Я задоволений тим, що ми почули від співрозмовників щодо протидії Північному потоку - 2: і від європейської сторони, і від британської сторони. Я також задоволений сигналами Туреччини щодо взаємодії з Україною в галузі енергетики, яка сприятиме зміцненню енергетичної безпеки нашої держави”, - заявив Дмитро Кулеба.