• In English
 • Дмитро Кулеба: Програма «Захист» працюватиме до тих пір, поки українські громадяни за кордоном потребуватимуть допомоги
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 квітня 2020 року о 14:06

  Програма «Захист» працюватиме до тих пір, поки українські громадяни за кордоном потребуватимуть допомоги. Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив під час онлайн-брифінгу 3 квітня.

  Станом на 3 квітня 2020 року в програмі «Захист» беруть участь 13 787 громадян України. Це ті громадяни, які звернулися до закордонних дипломатичних установ України за кордоном. З них 8538 громадян виявили бажання повернутися до України.

  «На минулому тижні ми запустили програму «Захист». Вона діятиме стільки, скільки українські громадяни потребуватимуть допомоги за кордоном, - повідомив Міністр. - Всі громадяни України за кордоном, які потрапили у скрутне становище через пандемію коронавірусу, мають повідомити про це в посольства чи консульства України та, в межах фізичних можливостей, отримати допомогу».

  У рамках програми посольства та генеральні консульства України за кордоном, зокрема, інформують громадян про можливість повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн або ближче до України для подальшого повернення додому. Дипломати дають поради щодо вирішення побутових питань та охорони здоров’я, вирішують питання прострочених документів/дозволів/віз на перебування в іноземній країні тощо. Саме з такими проблемами найчастіше зіштовхуються наші співвітчизники за кордоном.

  «В Іспанії завдяки взаємодії з церквою нашим консулам вдалося розмістити групу українців на території монастиря. Посольство України в Індії допомогло  українському мандрівнику-одинаку, який перебував у віддаленому індійському селі, дістатись автомобілем до міста Мумбаї за 800 км, проїхавши 55 блокпостів. Адже в Індії рух заборонений не лише між штатами, але навіть всередині штатів між районами і можливий лише за спецдозволом», - розповів Міністр.

  Нагадуємо, за дорученням Міністра закордонних справ програму «Захист» розгорнули всі закордонні дипломатичні установи України. 

  Більше інформації - за посиланням.