• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив з Мевлютом Чавушоглу посилення безпекової співпраці у Чорноморському регіоні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 червня 2021 року о 16:41

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу на полях Анталійського дипломатичного форуму.

  Глави дипломатії констатували чудові відносини між Україною та Туреччиною.

  Міністри обговорили підготовку до 10-го засідання Стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України Володимира Зеленського та Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, а також спільного засідання міністрів закордонних справ та міністрів оборони двох країн у форматі “Квадрига”.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність за рішучу підтримку Туреччиною членства України в НАТО, яку турецька сторона висловлювала у ході підготовки та під час проведення саміту НАТО. Мевлют Чавушоглу запевнив, що Туреччина буде і надалі усіма способами підтримувати євроатлантичну інтеграцію України.

  Міністри окремо обговорили можливості посиленої співпраці військово-морських сил України та Туреччини, яка допоможе втілити стандарти НАТО у ВМС України, підвищити їхню обороноздатність і взаємосумісність з країнами-членами НАТО, і загалом зміцнити взаємодію держав заради безпеки на Чорному морі.

  Мевлют Чавушоглу прийняв запрошення Дмитра Кулеби здійснити восени цього року візит до України з метою обговорення усього комплексу українсько-турецьких стратегічних відносин.