• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив з Ігнаціо Кассісом пріоритети співробітництва України та Швейцарії на 2021 рік
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 30 березня 2021 року о 14:58

  30 березня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Віце-президентом, керівником федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассісом.

  Міністри обговорили пріоритети співробітництва та графік політичних контактів двох країн у 2021 році. Ігнаціо Кассіс прийняв запрошення Дмитра Кулеби здійснити візит до України в другій половині цього року. Співрозмовники також домовилися про проведення найближчим часом політичних консультацій міністерств закордонних справ.

  Глава МЗС України подякував за тверду та незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, надання практичної допомоги в подоланні наслідків збройної агресії РФ проти України.

  Дмитро Кулеба розповів про завдання Кримської платформи як міжнародного майданчика для консолідації зусиль з метою деокупації Криму, підтвердив запрошення керівництву Швейцарії взяти участь в установчому саміті платформи та урочистостях з нагоди святкування 30-ї річниці незалежності України.

  Окремою темою розмови стала підготовка 5-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, що проходитиме в Швейцарії у 2022 році. Міністри погодилися, що одним із пріоритетів конференції має стати економічне відновлення на тлі глобальної кризи, спричиненої пандемією COVID-19.

  Насамкінець, співрозмовники відзначили успішний розвиток співробітництва України та Швейцарії в сфері «наукової дипломатії», зокрема спільне виробництво апаратів ШВЛ на базі ДП «Новатор», яке нині проходить випробувальний етап.

  Довідково 

  Це перша телефонна розмова міністрів закордонних справ Дмитра Кулеби та Ігнаціо Кассіса. Швейцарія входить в п'ятірку найбільших інвесторів в українську економіку. Станом на вересень 2020 року, обсяг швейцарських інвестицій в Україну складає 3,099 млрд дол. США.