• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив з главою МЗС Австралії протидію російській агресії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 19 січня 2022 року о 12:20

  У контексті консолідації міжнародної коаліції на підтримку України Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів першу телефонну розмову з Міністром закордонних справ, міністром у справах жінок Австралії Маріс Пейн.

  Глави української та австралійської дипломатій обговорили втілення комплексного пакету стримування Російської Федерації від подальшої агресії проти України, який включає політичний, економічний та безпековий компоненти.

  Маріс Пейн запевнила Дмитра Кулебу в беззастережній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України з боку Австралії, готовності активно долучатися до зусиль міжнародної спільноти задля деескалації ситуації, зокрема шляхом санкційного тиску.

  Міністри приділили особливу увагу зміцненню оборонних спроможностей України, практичній підтримці розвитку систем кіберзахисту в нашій державі.

  Дмитро Кулеба підкреслив зацікавленість включення України до Австралійської генералізованої системи тарифних преференцій, аби збільшити обсяги двосторонньої торгівлі та інвестицій, створити додаткові можливості для виходу українських експортерів на ринки Австралії.

  Сторони домовилися координувати зусилля в контексті притягнення Росії до відповідальності за збиття літака рейсу MH17 та досягнення справедливості для родичів жертв цієї трагедії.

  Насамкінець Маріс Пейн прийняла запрошення Дмитра Кулеби відвідати Україну з візитом цьогоріч.