• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив співпрацю для досягнення Цілей сталого розвитку з керівником Програми розвитку ООН
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 червня 2020 року о 09:45

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів онлайн-зустріч із керівником Програми розвитку ООН (ПРООН) Ахімом Штайнером.

  Глава МЗС України висловив вдячність ПРООН за комплексну підтримку зусиль українського Уряду у досягненні Цілей сталого розвитку, а також вчасну та вкрай необхідну допомогу у подоланні наслідків коронавірусної кризи.

  Зокрема, у цьому контексті Міністр згадав створення при Міністерстві закордонних справ Робочої групи кризового управління та координації. Він відзначив високий фаховий рівень експертів групи у щоденній підтримці роботи Міністерства.

  Одним з відчутних результатів спільної роботи МЗС та ПРООН з подолання наслідків кризи вже стало створення інтерактивної онлайн-карти подорожей під час COVID-19, яка допомогла сотням тисяч користувачів отримувати повні, достовірні та актуальні дані щодо режиму обмежень в’їзду та транзиту у країнах світу для громадян України.

  Керівник ПРООН Ахім Штайнер запевнив пана Кулебу, що ПРООН готова виступити в ролі надійного стратегічного радника й політичного експерта для Уряду України із питань, що стосуються перспектив розвитку країни під час відновлення після пандемії COVID-19, а також виконання Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року та сімнадцяти Цілей сталого розвитку (ЦСР).

  На запит Ахіма Штайнера, Дмитро Кулеба окреслив пріоритетні напрями державної політики на рівні Уряду та Міністерства закордонних справ, які спрямовані, насамперед, на пом’якшення наслідків пандемії для людей та економіки.

  Він виділив чотири пріоритети урядового рівня: підтримка та сприяння розвитку підприємництва, подолання загроз для навколишнього середовища, цифровізація, деокупація та реінтеграція тимчасово окупованих територій.

  Крім згаданих вище пріоритетів, МЗС також звертає особливу увагу на включення України як невід’ємної частини реалізації Європейської зеленої угоди. Йдеться, зокрема, про активну участь України в переході на використання водневої енергії.

  Міністр також зауважив, що своїм виключним пріоритетом у складних умовах пандемії вважає розвиток торгівлі та інвестицій, як способу створення додаткових можливостей на зовнішніх ринках для українських компаній.

  Він нагадав про перезапуск Ради експортерів та інвесторів при МЗС та закликав ПРООН до співпраці на цьому важливому напрямі.

  Сторони погодилися, що виклики сучасного світу мають мотивувати до подвоєння зусиль для досягнення Цілей сталого розвитку ООН, залучення інвестицій для цієї мети.

  У свою чергу, Ахім Штайнер відзначив готовність Уряду України працювати задля досягнення Цілей сталого розвитку, які вже інтегровані в державну політику, ключовим принципом якої є «не залишити нікого без уваги», і привітав Україну з досягненням прогресу у 15 із 17 ЦСР, про що свідчить звіт Добровільного національного огляду щодо прогресу України у досягненні Цілей сталого розвитку.

  Керівник ПРООН також подякував Міністру за координацію роботи з узгодження Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року із Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, адже, за його словами, ці рамкові документи взаємодоповнюють один одного і важливі для розбудови процвітаючої та прозорої держави.

  Він зазначив, що ПРООН працює над тим, щоб забезпечити стійке й ефективне відновлення країн після того, як криза, спричинена COVID-19, піде на спад.

  Керівник ПРООН запевнив Міністра в готовності Програми надалі підтримувати зусилля України для перетворення на сучасну й процвітаючу державу, досягнення Цілей сталого розвитку, задоволення потреб громад, які постраждали від збройного конфлікту на сході України, виконання зобов'язань по міжнародним конвенціям, протоколам, стандартам та угодам в сфері прав людини – у відповідності з визначеними напрямками реформування в Україні та національними пріоритетами.