• In English
 • Багатонаціональний батальйон "Тиса" може бути залучений до ліквідації наслідків паводку в Україні, - Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 червня 2020 року о 10:06

  За ініціативи Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-Міністр Денис Шмигаль дав доручення опрацювати залучення до подолання наслідків стихії у західних областях багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса». Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, у п’ятницю 26 червня в коментарі «Інтерфакс-Україна»

  Ольга Стефанішина додала, що відповідна Угода про створення такого підрозділу для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій була підписана між Кабінетом Міністрів України та урядами Угорщини, Румунії і Словаччини й ратифікована українською стороною ще у 2002 році.

  «На виконання доручення Уряду, про ініціативу української сторони дипломатичними каналами вже сьогодні буде повідомлено сторони-підписанти Угоди: Угорщину, яка у 2020 році на щорічній ротаційній основі, в рамках підписаної міждержавної Угоди, є головуючою Координаційної групи, а також Румунію та Словаччину», - пояснила Віце-прем’єр-міністр.

  Основним завданням інженерного батальйону «Тиса», який налічує понад півтисячі військовослужбовців Збройних Сил України, є: евакуація населення, техніки і майна із зони стихійного лиха, розчищення завалів, відновлення доріг, гідротехнічних споруд, регулювання русел річки, охорона об‘єктів, супровід гуманітарної допомоги тощо.

  Після проведення відповідних чотиристоронніх консультацій і схвалення відповідного рішення державами-підписантами, Україна, згідно із направленим запитом, очікує розгортання багатонаціонального інженерного батальйону «Тиса» на території регіонів, які найбільше постраждали від «великої води». Це дозволить оперативно надавати допомогу постраждалим та спрямувати зусилля на порятунок громадян та їхнього майна.