• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив із главою МЗС Франції активізацію роботи Нормандського формату
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 29 січня 2022 року о 17:01

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову із Міністром закордонних справ Франції Жаном-Івом Ле Дріаном.

  Глава української дипломатії детально поінформував французького колегу про актуальну безпекову ситуацію поблизу державного кордону, на тимчасово окупованих територіях України та в Чорноморському регіоні.

  Він подякував Франції за рішення наразі не здійснювати евакуацію членів родин та співробітників французького Посольства в Києві.

  Дмитро Кулеба та Жан-Ів Ле Дріан наголосили на важливості зберігати пильність та твердість під час контактів із російською стороною. Вони домовилися продовжувати активну дипломатію задля просування політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

  У цьому контексті міністри позитивно відзначили зустріч політичних радників глав держав Нормандського формату в Парижі 26 січня та їхню домовленість провести наступну зустріч у Берліні за два тижні. Дмитро Кулеба висловив вдячність Франції за лідерство в цьому процесі.

  Міністри обговорили допомогу економіці України задля подолання безпекових викликів. Вони також наголосили на необхідності утримання від кроків, які можуть нагнітати відчуття тривоги в суспільстві та підривати фінансову стабільність.

  Дмитро Кулеба очікує в Україні Жана-Іва Ле Дріана та Федерального міністра закордонних справ Німеччини Анналену Бербок, які відвідають нашу державу 7-8 лютого зі спільним візитом, зокрема здійснять поїздку на лінію розмежування на сході України.