• In English
 • Дмитро Кулеба обговорив із Дунєю Міятович захист прав людини на тимчасово окупованих територіях України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 квітня 2021 року о 18:28

  8 квітня Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зустрівся із комісаром Ради Європи з прав людини Дунєю Міятович, яка відвідує Україну з контактною місією.

  Дмитро Кулеба розповів Дуні Міятович про систематичні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в Криму. 

  Він закликав комісарку Ради Європи з прав людини активізувати зусилля для налагодження регулярного моніторингу, у тому числі дистанційного, ситуації з правами людини на окупованих територіях відповідно до принципів міжнародного права та норм національного законодавства України.

  Глава МЗС України окремо зупинився на звільненні українських громадян, яких Російська Федерація незаконно утримує за гратами. “Розраховуємо на посилення ролі комісара Ради Європи з прав людини як в контексті моніторингу дотримання прав незаконно затриманих українців, так і для їхнього найскорішого звільнення”, — наголосив український дипломат. 

  Керівник зовнішньополітичного відомства привернув увагу до загострення РФ безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та в Криму, що матиме наслідком погіршення й так складної ситуації з правами людини.