• In English
 • Дмитро Кулеба: Настав час відкрити нову сторінку відносин України та Афганістану
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 червня 2021 року о 19:10

  У рамках реалізації Азійської стратегії МЗС України відбулася телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби із Міністром закордонних справ Ісламської Республіки Афганістан Мохаммедом Ханіфом Атмаром.

  Це був перший контакт глав української та афганської дипломатії з 2008 року.

  “Україну та Афганістан поєднують багаторічні зв’язки дружби та взаємної поваги. Українці підтримують афганців у їхніх прагненнях відновити мир в країні та розбудувати інклюзивне суспільство. Настав час відкрити нову сторінку двосторонніх відносин на благо наших народів”, - наголосив Дмитро Кулеба.

  Мохаммед Атмар підтримав пропозицію Дмитра Кулеби провести цьогоріч консультації міністерств закордонних справ з метою обговорення практичних кроків задля розвитку співробітництва України та Афганістану в політичній, торговельній, безпековій та освітній сферах.

  Міністри відзначили існування значних можливостей для участі українських компаній в реалізації інфраструктурних проектів Афганістану, зокрема в регіонах, постраждалих від збройного конфлікту.

  “Минулоріч товарообіг України та Афганістану склав 7,17 млн дол. США. Ця цифра абсолютно не відповідає потенціалу двох країн. Спільними зусиллями маємо зробити так, щоб за кілька років обсяги торгівлі збільшилися в рази”, - зауважив Дмитро Кулеба.

  Глава МЗС України назвав інші пріоритетні напрями співпраці: військово-технічне співробітництво, навчання афганських студентів в Україні, постачання українських продуктів харчування для забезпечення продовольчої безпеки Афганістану.

  Окремою темою розмови стала справа із збиттям Іраном українського літака рейсу PS752. Співрозмовники погодилися, що кінцевою метою зусиль мають стати забезпечення справедливості стосовно жертв трагедії та їхніх родичів незалежно від національностей і не повторення подібного злочину в майбутньому.

  Міністри також обговорили співпрацю України та Афганістану в рамках міжнародних організацій, зокрема ООН.

  Насамкінець, Дмитро Кулеба та Мохаммед Атмар обмінялися запрошеннями здійснити обмін візитами у зручний для них час.