• In English
 • Дмитро Кулеба: Настання відповідальності за збиття МН17 – неминуче
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 листопада 2020 року о 13:33

  2 листопада Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба взяв участь у відеоконференції з міністрами закордонних справ держав-учасниць спільної слідчої групи (Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів) з метою обговорення перебігу процесу притягнення до відповідальності винних за збиття літака рейсу МН17.

  Глави МЗС обговорили розвиток подій в рамках судових процесів у Нідерландах та у міжнародних судових інстанціях. Учасники позитивно відзначили приєднання України як третьої сторони до міждержавного позову Нідерландів проти Російської Федерації в Європейському суді з прав людини.

  Міністри закордонних справ обмінялися думками щодо виходу Російської Федерації з тристоронніх консультацій з Нідерландами та Австралією щодо міжнародно-правової відповідальності за збиття літака. 

  “До яких би політичних маневрів не вдавався винуватець, настання відповідальності за збиття МН17 – неминуче”, – зазначив Дмитро Кулеба.

  Україна поінформувала про динаміку розгляду Міжнародним судом ООН справи щодо притягнення РФ до відповідальності за порушення її зобов’язань за Міжнародною конвенцією про боротьбу із фінансуванням тероризму, що призвело до збиття МН17.

  Міністри домовилися продовжувати співробітництво з метою встановлення справедливості та притягнення винних до відповідальності.