• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС допоможе українським компаніям, якщо вони постраждають від білоруських санкцій
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 29 травня 2021 року о 10:34

  Міністерство закордонних справ разом з торговельним представником України готове допомогти українським компаніям знайти альтернативні ринки збуту їхніх товарів, якщо Білорусь вирішить застосувати проти них необґрунтовані обмежувальні заходи.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в ефірі одного з українських телеканалів.

  "Будь-яка українська компанія, яка постраждає від білоруських санкцій, має відразу звернутися до Міністерства закордонних справ, і ми разом з торговельним представником України знайдемо способи і докладемо усіх зусиль, щоб знайти цій компанії альтернативний ринок продажу її товарів", — заявив Дмитро Кулеба.

  Міністр пояснив, що ухвалюючи рішення щодо Білорусі, українська влада одразу прораховувала можливі подальші сценарії дій влади Білорусі у відповідь.

  Він нагадав, що Україна не застосувала секторальних економічних санкцій проти Білорусі, натомість використовуючи інші інструменти тиску.

  Водночас, необґрунтоване запровадження Білоруссю режиму індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів є політичним сигналом, оскільки ці обмеження можуть як бути застосовані до конкретних компаній, так і ні.

  «Якщо хоч одна компанія постраждає, — ми будемо її захищати. Українська держава буде жорстко захищати свої економічні інтереси», — наголосив глава української дипломатії.