• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС допомагає українським пацієнтам трансплантології у Білорусі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 травня 2021 року о 10:17

  З моменту припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю 26 травня, Міністерство закордонних справ України тримає на особливому контролі ситуацію із поверненням українських пацієнтів трансплантології, з десятьма з яких встановлений зв’язок, а двом вже надана допомога.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в ефірі одного з українських телеканалів.

  “З 26 громадян України, які нині на операціях у Білорусі, 10 вже на зв’язку з посольством. Це люди, які потребують нашої допомоги і звернулися до МЗС. Двом з цих десятьох ми її вже надали. Про решту 16 осіб нам відомо, однак вони поки не заявили про потребу в допомозі”, - повідомив Міністр і запевнив, що жодне звернення громадян по допомогу не залишиться без відповіді.

  Міністр навів історію громадянки України Анни Курилової, якій зробили операцію з трансплантації. Раніше вона повідомляла у соцмережі про свою проблему з поверненням в Україну. МЗС негайно почало опрацьовувати способи повернення громадянки та досягло домовленості з Харківською ОДА щодо її вивезення на спеціальному реанімобілі, який приїде до Мінська із України вже у найближчий час. Визначена дата, і наразі посольство опрацьовує з компетентними органами питання безперешкодного перетину кордону.

  «Завдяки МЗС, групі народних депутатів фракції «Слуга народу» і Харківській обласній держадміністрації вже знайдений і підготовлений реанімобіль, який допоможе їй безпечно дістатися додому. Крім того, ми знайшли ще один реанімобіль, який буде постійно в розпорядженні, щоб вивозити людей. МОЗ також вживає усіх заходів для захисту прав українських пацієнтів в Білорусі», — зауважив Міністр.

  Він згадав історію ще однієї жінки, чоловік якої переніс операцію на серці та планує повернутися в Україну на спецавтомобілі білоруського медичного закладу. З нею також встановлений зв’язок, посольство нині сприяє їй у перетині українсько-білоруського кордону.

  “За попередній рік з початку пандемії, українські консули зробили багато див. У нас був випадок у Польщі, коли людина помирала, і консул врятував її від смерті, вчасно доставивши дефіцитні ліки. Ми щойно вивезли 109 людей з війни, з Сектора Гази. Ми знаємо, як вирішувати ці проблеми. Українська держава вже неодноразово довела, що не кидає своїх громадян у біді», - наголосив Міністр.

  Довідково

  У зв’язку із закриттям 26 травня авіасполучення між Україною та Республікою Білорусь Міністерство закордонних справ України та Міністерство охорони здоров’я України працюють над вирішенням логістичних питань українських громадян, які лікуються в білоруських медичних закладах.

  Дипломати та фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння нашим громадянам в розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема враховуючи стан здоров’я.

  Для отримання допомоги потрібно звернутися на «гарячу лінію» Посольства України в Білорусі: +375 25 603 1184.