• In English
 • Дмитро Кулеба: Молодіжний Люблінський трикутник об’єднає 264 молодіжні організації задля спільного європейського майбутнього
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 жовтня 2021 року о 11:17


  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив про інституційне започаткування Молодіжного Люблінського трикутника як об’єднання національних молодіжних рад України, Польщі та Литви.  Про це він розповів у середу, 27 жовтня, під час онлайн-брифінгу. 

  “Вже за кілька годин тут, у стінах МЗС України, представники національних молодіжних рад України, Польщі та Литви та українська Платформа публічної дипломатії підпишуть Меморандум про співпрацю та інституційно започаткують Молодіжний Люблінський трикутник”, - повідомив він.

  Дмитро Кулеба нагадав, що з початку року разом з польським і литовським колегами обговорював потребу залучення молоді до діяльності Люблінського трикутника. Сьогодні ці наміри отримають офіційне втілення. 

  “Нові покоління українців, поляків і литовців хочуть і будуть жити разом в єдиному європейському просторі. Саме заради їхнього європейського майбутнього ми і створювали Люблінський трикутник”, - підкреслив він.

  Міністр зауважив, що розвиток регіональних альянсів - Люблінського трикутника, Квадриги та Асоційованого тріо - закріплений у Стратегії зовнішньополітичної діяльності України. Вони відображають нову, проактивну зовнішню політику нашої держави у регіоні. Люблінський трикутник - це альянс, в якому Україна, Польща та Литва спільно зміцнюють Балто-Чорноморський регіон.

  “Три національні молодіжні ради об’єднують загалом 264 молодіжні громадські організації та 11 тисяч молодих українців, поляків і литовців. Я вітаю цю масштабну та важливу ініціативу громадянських суспільств наших країн”, - наголосив він. 

  За словами Міністра, Молодіжний Люблінський трикутник буде реалізувати культурну, соціальну та освітню взаємодію молоді, обмін досвідом і спільні проєкти. Він також повідомив, що розраховує на активний внесок молоді у зусилля Люблінського трикутника з протидії дезінформації. Міністр запевнив, що МЗС України готове і надалі залучати молодь до наших регіональних ініціатив.