• In English
 • Дмитро Кулеба: Головування в Стратегії ЄС для Дунайського регіону утверджує лідерську роль України в Центральній Європі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 27 жовтня 2021 року о 11:13


  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що 27 жовтня Україна офіційно розпочинає головування у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. Про це Міністр розповів на онлайн-брифінгу. 

  “Україна стане першою державою, яка не будучи членом ЄС, координуватиме діяльність 14 країн басейну річки Дунай та реалізацію стратегічних ініціатив ЄС у регіоні”, - зауважив він.

  Дмитро Кулеба розповів, що у Братиславі відбудеться урочиста церемонія передачі головування від Словаччини до України, яка буде представлена делегацією на чолі із заступником Міністра розвитку громад і територій, національним координатором Ігорем Корховим.

  Він також нагадав, що ухвалена цьогоріч Стратегія зовнішньополітичної діяльності утверджує Україну як активного учасника міжнародної політики: “Ми більше не чекаємо, що нас кудись запросять, ми беремо ініціативу на себе. Особливо у власному регіоні, де ми втілюємо амбітну зовнішню політику та розвиваємо сусідство”. 

  “Україна братиме участь у формуванні регіональної політики ЄС на рівні держав-членів Євросоюзу. Разом із головуванням України в Дунайській Комісії, це свідчить про утвердження нашої держави як європейського гравця в Центральній Європі”, - наголосив Дмитро Кулеба. 

  Міністр зазначив, що головування України триватиме до кінця 2022 року. 

  “Я вдячний Європейській Комісії та усім країнам-учасницям Стратегії за підтримку нашої ініціативи”, - підсумував він.

  Довідково

  Дунайська стратегія - це довгострокова політика Європейського Союзу для країн Дунайського регіону. До неї входять дев'ять 14 країн-учасниць. П’ять країн-членів ЄС: Австрія, Болгарія, Німеччина, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Чехія та п’ять країн, що не входять до складу ЄС: Боснія і Герцеговина, Молдова, Сербія, Україна та Чорногорія.