• In English
 • Дмитро Кулеба домовився з ЄС про координацію зусиль з протидії поширенню коронавірусу
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 11 березня 2020 року о 19:04

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поінформував Єврокомісара з питань кризового менеджменту ЄС Янеза Ленарчича про захисні заходи Уряду України та домовився про координацію дій України та ЄС задля підвищення безпеки громадян в умовах поширення коронавірусу у світі.

  Про це йшлося у середу, 11 березня, у їхній телефонній розмові, ініційованій українською стороною.

  Глава МЗС України поінформував Єврокомісара про запровадження в Україні захисних заходів у школах, обмеження на проведення масових заходів, в яких запланована участь понад 200 осіб, проведення спортивних заходів лише з дозволу міжнародних організацій та без глядачів, заборону до 1 червня експорту товарів протиепідеміологічного призначення, виділення додаткового фінансування на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву, інші захисні заходи на кордоні.

  “Уряд усвідомлює негативний вплив цих обмежень на економіку, бізнес, соціальну сферу, але безпека громадян знаходиться у безумовному пріоритеті”, - зауважив Міністр.

  Єврокомісар з питань кризового менеджменту ЄС позитивно відзначив ці кроки Уряду України, які він назвав “рішучими”. Янез Ленарчич і Дмитро Кулеба погодилися, що краще одразу вжити більш жорстких заходів, аніж зробити недостатньо кроків для гарантування безпеки громадян.

  Глава МЗС України та Єврокомісар з питань кризового менеджменту ЄС домовилися, що Європейський центр попередження та контролю захворювань та Уряд України встановлять постійний робочий контакт задля координації зусиль з протидії поширенню коронавірусу. Дмитро Кулеба передав Янезу Ленарчичу список українських потреб для боротьби з коронавірусом, за яким ЄС може надати підтримку Україні.

  Янез Ленарчич також поділився з Дмитром Кулебою досвідом інших країн ЄС щодо протидії поширенню коронавірусу, актуальною ситуацією в країнах ЄС.

  Як повідомлялося раніше, Міністерство закордонних справ України в умовах поширення у світі коронавірусу створило оперативний штаб для координації роботи відомства, причетних органів влади та міжнародних організацій із метою захисту українських громадян за кордоном і надання актуальної інформації про поширення COVID-19 у світі.