• In English
 • Дмитро Кулеба: Членство України та Грузії в ЄС і НАТО — це питання часу
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 24 квітня 2021 року о 10:25

  Перебуваючи 23 квітня з робочим візитом у Румунії, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з міністром закордонних справ Грузії Давідом Залкаліані.

  Міністр привітав повернення до України після тривалої перерви посла Грузії за результатами нещодавньої телефонної розмови президентів двох держав.

  Співрозмовники обговорили безпекову ситуацію в регіоні, нарощування військової присутності Росії поблизу кордонів з Україною і на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму.

  Глави української та грузинської дипломатії рішуче засудили численні порушення Росією міжнародного права, зокрема блокування Керченської протоки, триваючу окупацію українських та грузинських територій, бордеризацію в Грузії та небажання РФ підтвердити відданість режиму припинення вогню на Донбасі.

  Грузинський міністр відзначив загрозливу подібність нинішніх дестабілізуючих дій Росії до подій, які передували російсько-грузинській війні 2008 року.

  Сторони приділили особливу увагу зміцненню безпеки у регіоні Чорного моря, зокрема поглибленню взаємодії військово-морських сил України та Грузії із чорноморськими державами-членами НАТО.

  Сторони домовилися про подальшу співпрацю та координацію дій задля наближення України і Грузії до вступу в ЄС і НАТО, зокрема отримання Плану дій щодо членства в Альянсі.

  «Членство України та Грузії в Європейському Союзі та НАТО — лише питання часу», — заявив глава української дипломатії.

  Дмитро Кулеба і Давід Залкаліані узгодили плани двосторонніх контактів на високому і найвищому рівнях найближчим часом. Зокрема, йшлося про візити до України Президента Грузії Саломе Зурабішвілі і міністра закордонних справ Давіда Залкаліані, а також візит до Грузії Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

  Грузинський міністр позитивно оцінив ініціативу України Кримська платформа і підтвердив готовність своєї країни брати активну участь в її діяльності.

  Дмитро Кулеба окремо наголосив, що українська сторона приділяє особливу увагу справі затримання в Грузії громадян України Володимира Дяченка і Юрія Хомича, розраховує на її неупереджений судовий розгляд та якнайшвидше звільнення наших громадян.