• In English
 • Для проходження аудиту ІМО необхідно невідкладно вирішити питання щодо медичної довідки моряка встановленого зразка, - Юрій Лавренюк
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 09 лютого 2018 року о 19:04

  9 лютого під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо виконання обов’язків України відповідно до Міжнародної конвенції про підготовку та дипломування моряків і несення вахти 1978 року (ПДНВ). У нараді взяли участь представники Міністерства інфраструктури України, Міністерства охорони здоров’я, Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків.

  Під час наради розглянуто питання підготовки України до обов’язкових аудитів Європейським агентством з морської безпеки (EMSA) та Міжнародною морською організацією (ІМО).

  Юрій Лавренюк наголосив, що в травні цього року Україна буде проходити аудит ІМО, результати якого дуже важливі для України.

  «Є ряд критеріїв та вимог, які поставлені перед Україною для проходження аудиту ІМО. Один із критеріїв аудиту ІМО - наявність медичної довідки моряка встановленого зразка. Є Конвенція ПДНВ, яка ратифікована Україною і яка чітко регламентує порядок дій. Відповідно до норм, що прописані у Конвенції, медичні огляди для встановлення стандарту здоров’я моряків повинні проводитися належним чином кваліфікованими медичними фахівцями, а не окремими визначеними закладами. Міністерство охорони здоров’я в найкоротший термін повинно погодити процедуру визначення медичних фахівців, які можуть проводити медичний огляд та видавати довідку, вести їх реєстр та надавати його іншим сторонам за запитом. Крім того, Конвенція передбачає вимоги до медичних свідоцтв. Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків має визначити єдину форму медичного свідоцтва для роботи на суднах закордонного плавання та прописати порядок його отримання. Ці заходи повинні бути реалізовані невідкладно», - наголосив Юрій Лавренюк.

  Представники міністерств засвідчили готовність докласти максимум зусиль для вирішення порушеного питання, робота розпочалась і має завершитись у встановлені строки.