• In English
 • Для польських інвесторів є значні перспективи встановлення біогазових установок та вітроелектростанцій в Україні

  Законодавче поле та перспективи впровадження «зелених» проектів, особливо у вітроенергетиці та сфері виробництва біогазу, обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із Головою наглядової ради компанії Polska Grupa Biogazowa (PGB)  S.A. Генриком Майхжаком та його заступником Богусею Ігєльською.

  PGB має понад 15-річний досвід роботи та складається з 26 компаній, які працюють за напрямами:

  - виробництво, розподіл та реалізація енергії;

  - інвестиції у будівництво «зелених» об’єктів;

  - обслуговування та експлуатація об’єктів відновлюваної енергетики;

  - дослідження та розробки.

  Компанія встановила 7 біогазових установок, а також вітроелектростанції загальною потужністю понад 330 МВт. У планах компанії – реалізувати ще 50 проектів «чистої» енергетики до 2021 року. Наразі керівництво компанії розглядає можливості впровадження проектів, у тому числі в Україні.

  Зі свого боку Сергій Савчук презентував розроблені спільно з Держенергоефективності стимули для інвесторів, які вкладають кошти у «зелені» проекти, та окреслив позитивну динаміку введення нових потужностей впродовж останніх кількох років.

  «Зокрема, за останні три роки майже утричі зросли потужності біогазових установок в Україні. Якщо наприкінці 2014 р. в країні встановлено 14 МВт біогазових установок, які генерують електроенергію за «зеленим» тарифом, то станом на кінець березня 2018 р. маємо майже 41 МВт таких потужностей», - повідомив Сергій Савчук.

  Також обговорили доцільність реалізації подібних біогазових проектів  у співпраці із великими підприємствами, у тому числі агрохолдингами. Безумовно, від таких проектів виграють усі – і місто, і бізнес, адже такі проекти дозволяють одночасно вирішувати екологічні та енергетичні питання.

  За підсумками зустрічі сторони домовилися, що Агентство надасть компанії для ознайомлення детальну інформацію щодо законодавчого регулювання впровадження проектів «чистої» енергетики, а також низку потенційних проектів для вивчення їхньої рентабельності.